Sportowa zapowiedź weekendu: 1-3 września 2017

Opis najważniejszych wydarzeń sportowych w ligach i mistrzostwach zaplanowanych na nadchodzący weekend 1-3 września 2017.


Piłka nożna

 

Mistrzostwa Świata – kwalifikacje

Od czwartku 31 sierpnia będą się odbywać mecze w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Reprezentacja Polski swoje mecze rozegra w piątek 1 września o 20:45 przeciwko reprezentacji Danii. Trzy dni później, w poniedziałek 4 września o 20:45, na własnym stadionie reprezentacja Polski zmierzy się z reprezentacją Kazachstanu. Transmisje z obu meczów w Polsacie Sport, ze studiami od 18:00, oraz w Polsacie, ze studiami przedmeczowymi od godz. 20:05.

 

1 Liga

Okrojona do czterech spotkań siódma kolejka 1 Ligi rozpocznie się w sobotę 2 września od meczu Odry Opole z Chojniczanką Chojnice. Początek spotkania o 15:00. Kolejkę zakończy niedzielne starcie Chrobrego Głogów z Miedzią Legnica. Mecz rozpocznie się 3 września o godz. 12:30. Transmisję z obu spotkań przeprowadzi Polsat Sport.

 

Spotkania siódmej kolejki rozegra w weekend również 2 Liga.

 


Sporty motorowe

 

Formuła 1

Kolejny weekend wyścigowy w Formule 1. GP Włoch na torze Monza rozpocznie się w piątek 1 września tradycyjnie od dwóch sesji treningowych. W sobotę 2 września odbędzie się trzecia sesja treningowa i o godz. 14:00 kwalifikacje. Wyścig w niedzielę, 3 września o godz. 14:00. Transmisje z wszystkich wydarzeń na torze na antenie stacji Eleven.

 

WEC

Po przerwie w sezonie do akcji wraca seria World Endurance Championship. Runda w Meksyku rozpocznie się 1 września, w piątek, sesją treningową o godzinie 17:15 czasu lokalnego. Na sobotę 2 września przewidziane zostały dwie sesje treningowe oraz oddzielne sesje kwalifikacyjne dla kategorii GTE (godz. 17:50) i prototypowych LMP (godz. 18:20). Start 6-godzinnego wyścigu w niedzielę 3 września o 12:00. Podsumowanie wydarzeń weekendu w Eurosporcie.

 

WRX

W weekend odbędzie się dziewiąta runda sezonu World Rallycross. World RX Francji rozpocznie się w piątek 1 września. Sesje treningowe i kwalifikacyjne odbędą się w sobotę 2 września. Najważniejsze wyścigi zaplanowano na niedzielę 3 września.

 


Futbol amerykański

 

NFL

Na czwartek 31 sierpnia zaplanowano ostatnią serię spotkań przedsezonowych. Ostatnimi meczami przed startem sezonu regularnego będą pojedynki Los Angeles Chargers – San Francisco 49ers i Seattle Seahawks – Oakland Raiders.

 


Kolarstwo

 

Vuelta a Espana

W nadchodzącym tygodniu odbędą się kolejne etapy wyścigu dookoła Hiszpanii. W czwartek 31 sierpnia kolarze zmierzą się z pagórkowatym etapem liczącym 160 km. Następnego dnia, w piątek 1 września, zawodnicy przejadą niemal 200-kilometrowy etap płaski. W sobotę i niedzielę 2-3 września odbędą się etapy górskie. Poniedziałek 4 września przeznaczono na odpoczynek, przed końcowymi etapami touru. Wznowienie rywalizacji nastąpi we wtorek 5 września jazdą indywidualną na czas. W środę 6 września odbędzie się kolejny etap górski, liczący 180 km. Relacje ze wszystkich wydarzeń wyścigu na antenach Eurosportu i Eurosportu 2.

 


Siatkówka

 

Mistrzostwa Europy

Mistrzostwa Starego Kontynentu w siatkówce mężczyzn dobiegają końca. W czwartek 31 sierpnia o godzinie 17:30 i 20:30 odbędą się mecze ćwierćfinałowe. Zwycięzcy zmierzą się w sobotę 2 września w półfinałach. Początek spotkań o 17:30 i 20:30. Następnego dnia, w niedzielę 3 września o tych samych porach odbędą się mecze o trzecie miejsce i wielki finał. Transmisje z wszystkich meczów imprezy na sportowych antenach Polsatu, mecz finałowy będzie pokazany również w otwartym Polsacie, wraz ze studiem od godz. 20:00.

 


Tenis

 

US Open

W tygodniu rozgrywane będą kolejne rundy wielkoszlemowego US Open. Mecze 1/8 finału zaplanowano na niedzielę i poniedziałek (3-4 września), następnie ćwierćfinały na wtorek i środę (5-6 września). Transmisje meczów na antenach Eurosportu.