Nowości wydawnicze: październik 2018

Spis premier wydawniczych zaplanowanych na październik 2018.

„Mistrzowie bez tytułu. Legenda Złotej Jedenastki”

10 października nakładem Wydawnictwa Arena na rynku ukaże się historia piłkarskiej reprezentacji Węgier z połowy XX wieku. Losy jednej z najlepszych drużyn, która nie zdobyła Mistrzostwa Świata, spisali Norbert Tkacz, Daniel Karaś i David Zeisky.

 

„Doctor Socrates”

Biografia Socratesa, legendarnego piłkarza reprezentacji Brazylii, to kolejna pozycja Wydawnictwa Arena, która zadebiutuje w październiku. Andrew Downie opisał historię jednego z najlepszych ofensywnych pomocników z lat ’80 ubiegłego stulecia. Premiera książki odbędzie się 25 października.

 

„Jimmy Murphy. Człowiek, który ocalił Manchester United”

25 października ukaże się historia Jimmy’ego Murphy’ego, człowieka-instytucji w Manchesterze United, związanego z tym klubem przez blisko 30 lat. Autorem książki jest Wayne Barton. Pozycja ukaże się nakładem Wydawnictwa Arena.

 

„Jordan rules”

Również 25 października premierę będzie miała książka opisująca kulisy tytułu mistrzowskiego Chicago Bulls z roku 1991. Historię pierwszego z sześciu tytułów mistrzowskich Michaela Jordana opisał Sam Smith. Książkę wyda Wydawnictwo Arena.

 

„Petarda. Historie z młotem w tle”

31 października nakładem Wydawnictwa SQN na rynku zadebiutuje książka o Pawle Fajdku. Zbiór historii i anegdot z dotychczasowej kariery młociarza powstał we współpracy z Pawłem Hochstimem i Pawłem Skrabą.