Zapowiedź najważniejszych wydarzeń sportowych w ligach i mistrzostwach zaplanowanych na weekend 13-15 grudnia 2019.
Wg dyscyplin: Piłka nożna | Koszykówka | Sporty motorowe | Futbol amerykański | Rugby | Hokej | Snooker | Siatkówka
Piłka nożna
Polska | Ekstraklasa
Pojedynek Śląska Wrocław z Lechem Poznań zapowiada się najciekawiej spośród meczów 19. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:30 w sobotę 14 grudnia.
Pełen terminarz 19. kolejki Ekstraklasy:
18:00 | Arka Gdynia – Zagłębie Lubin |
20:30 | Wisła Kraków – Pogoń Szczecin |
15:00 | Raków Częstochowa – Górnik Zabrze |
17:30 | Śląsk Wrocław – Lech Poznań |
20:00 | Legia Warszawa – Wisła Płock |
12:30 | Piast Gliwice – ŁKS Łódź |
15:00 | Korona Kielce – Cracovia |
17:30 | Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk |
Transmisje z meczów polskiej ligi na żywo na antenach Canal+ i w TVP.
Anglia | Premier League
Najciekawszym meczem nadchodzącego weekendu w angielskiej piłce będzie starcie Arsenal Londyn – Manchester City, zaplanowane na niedzielę 15 grudnia o godz. 17:30.
Pełen terminarz 17. kolejki Premier League:
13:30 | Liverpool FC – Watford FC |
16:00 | Burnley FC – Newcastle United |
16:00 | Chelsea FC – AFC Bournemouth |
16:00 | Leicester City – Norwich City |
16:00 | Sheffield United – Aston Villa FC |
18:30 | Southampton – West Ham United |
15:00 | Manchester United – Everton |
15:00 | Wolverhampton Wanderers – Tottenham Londyn |
17:30 | Arsenal Londyn – Manchester City |
20:45 | Crystal Palace – Brighton and Hove Albion |
Transmisje z Premier League na sportowych antenach Canal+.
Niemcy | Bundesliga
W Bundeslidze w najbliższych dniach odbędą się dwie kolejki ligowe. Ciekawie zapowiada się mecz pomiędzy BVB Dortmund a RB Lipsk, zaplanowany na wtorek 17 grudnia o godz. 20:30.
Pełen terminarz 15. kolejki Bundesligi:
20:30 | TSG 1899 Hoffenheim – FC Augsburg |
15:30 | Bayern Monachium – Werder Brema |
15:30 | Hertha Berlin – SC Freiburg |
15:30 | FSV Mainz – Borussia Dortmund |
15:30 | FC Koln – Bayer Leverkusen |
15:30 | SC Paderborn – Union Berlin |
18:30 | Fortuna Dusseldorf – RB Lipsk |
15:30 | VfL Wolfsburg – Borussia Monchengladbach |
18:00 | Schalke 04 Galsenkirchen – Eintracht Frankfurt |
Pełen terminarz 16. kolejki Bundesligi:
18:30 | Werder Brema – FSV Mainz |
20:30 | Borussia Dortmund – RB Lipsk |
20:30 | FC Augsburg – Fortuna Dusseldorf |
20:30 | Union Berlin – TSG 1899 Hoffenheim |
18:30 | Bayer Leverkusen – Hertha Berlin |
20:30 | Borussia Monchengladbach – SC Paderborn |
20:30 | VfL Wolfsburg – Schalke 04 Galsenkirchen |
20:30 | Eintracht Frankfurt – FC Koln |
20:30 | SC Freiburg – Bayern Monachium |
Transmisje z niemieckich boisk w Eleven Sports.
Hiszpania | La Liga
W najbliższych dniach w lidze hiszpańskiej odbędzie się klasyk europejskiego futbolu. Na Camp Nou FC Barcelona podejmie Real Madryt. Mecz odbędzie się w środę 18 grudnia o godz. 20:00.
Pełen terminarz 17. kolejki La Liga:
21:00 | Deportivo Alaves – CD Leganes |
13:00 | Granada CF – Levante UD |
16:00 | Real Sociedad San Sebastian – FC Barcelona |
18:30 | Athletic Bilbao – SD Eibar |
21:00 | Atletico Madryt – Osasuna Pampeluna |
12:00 | Getafe CF – Real Valladolid |
14:00 | Celta Vigo – RCD Mallorca |
16:00 | RCD Espanyol Barcelona – Real Betis Sevilla |
18:30 | Sevilla FC – Villarreal CF |
21:00 | Valencia CF – Real Madryt |
20:00 | FC Barcelona – Real Madryt |
Transmisje z La Liga na sportowych antenach Canal+ i w Eleven Sports.
Włochy | Serie A
Przewodzący w tabeli ligi włoskiej Inter Mediolan zagra w 16. kolejce spotkań z Fiorentiną. Mecz został zaplanowany na godz. 20:45 w niedzielę 15 grudnia.
Pełen terminarz 16. kolejki Serie A:
15:00 | Brescia – Lecce |
18:00 | SSC Napoli – AC Parma |
20:45 | Genoa – Sampdoria Genua |
12:30 | Hellas Verona – Torino FC |
15:00 | Bologna – Atalanta Bergamo |
15:00 | Juventus Turyn – Udinese Calcio |
15:00 | AC Milan – Sassuolo |
18:00 | AS Roma – Spal |
20:45 | Fiorentina – Inter Mediolan |
20:45 | Cagliari – Lazio Rzym |
Transmisje z ligi włoskiej na kanałach grupy Eleven Sports.
Francja | Ligue 1
W meczu kończącym 18. kolejkę ligi francuskiej AS Saint-Etienne podejmie lidera, Paris Saint-Germain. Mecz rozpocznie się o godz. 21:00 w niedzielę 15 grudnia.
Pełen terminarz 18. kolejki Ligue 1:
20:45 | OSC Lille – Montpellier |
17:30 | FC Metz – Olympique Marsylia |
20:00 | Amiens SC – Dijon FCO |
20:00 | Angers SCO – AS Monaco |
20:00 | Stade Brestois 29 – OGC Nice |
20:00 | Nimes – FC Nantes |
20:00 | Toulouse FC – Stade de Reims |
15:00 | Girondins Bordeaux – RC Strasbourg Alsace |
17:00 | Olympique Lyon – Stade Rennais FC |
21:00 | AS Saint-Etienne – Paris Saint-Germain |
Holandia | Eredivisie
Hitem weekendu w lidze holenderskiej będzie starcie drużyn z dwóch pierwszych miejsc tabeli. W niedzielę 15 grudnia o godz. 16:45 rozpocznie się mecz AZ Alkmaar – Ajax Amsterdam.
Pełen terminarz 17. kolejki Eredivisie:
20:00 | SC Heerenveen – Willem II |
18:30 | ADO Den Haag – FC Groningen |
19:45 | Fortuna Sittard – RKC Waalwijk |
19:45 | VVV-Venlo – PEC Zwolle |
20:45 | FC Twente – Vitesse Arnhem |
12:15 | FC Emmen – Sparta Rotterdam |
14:30 | Feyenoord Rotterdam – PSV Eindhoven |
16:45 | AZ Alkmaar – Ajax Amsterdam |
16:45 | Heracles Almelo – FC Utrecht |
Transmisje z wybranych meczów ligi holenderskiej na sportowych antenach Polsatu.
Portugalia | Primeira Liga
Najciekawszym spotkaniem 14. serii meczów ligi portugalskiej będzie starcie Benfica Lizbona – FC Famalicao, zaplanowane na godz. 19:00 w sobotę 14 grudnia.
Pełen terminarz 14. kolejki Primeira Liga:
21:30 | Portimonense – Rio Ave FC |
16:30 | CS Maritimo – Boavista Porto |
19:00 | Benfica Lizbona – FC Famalicao |
21:30 | Vitoria Setubal – CD Aves |
16:00 | Moreirense FC – Os Belenenses |
18:30 | Gil Vicente FC – Vitoria Guimaraes |
21:00 | SC Braga – FC Pacos de Ferreira |
19:00 | Santa Clara – Sporting Lizbona |
21:15 | FC Porto – CD Tondela |
Szkocja | Scottish Premiership
W Szkocji w weekend odbędą się mecze 18. kolejki. Kluby z Glasgow rozegrają swoje spotkania w niedzielę 15 grudnia: Rangers na wyjeździe przeciwko Motherwell (godz. 13:00), a Celtic na własnym stadionie przeciwko Hibernianowi (godz. 16:00). W środę 18 grudnia odbędzie się zaległe spotkanie Heart of Midlothian – Celtic Glasgow.
Pełen terminarz 18. kolejki Scottish Premiership:
16:00 | Aberdeen – Hamilton Academical |
16:00 | Heart of Midlothian – St. Johnstone |
16:00 | Ross County – Kilmarnock |
16:00 | St. Mirren – Livingston |
13:00 | Motherwell – Glasgow Rangers |
16:00 | Celtic Glasgow – Hibernian |
20:45 | Heart of Midlothian – Celtic Glasgow |
Koszykówka
NBA
W NBA trwa drugi miesiąc sezonu regularnego. W najbliższych dniach odbędą się mecze:
1:00 | Orlando Magic – Houston Rockets |
1:00 | Philadelphia 76ers – New Orleans Pelicans |
1:00 | Miami Heat – Los Angeles Lakers |
1:30 | Atlanta Hawks – Indiana Pacers |
2:00 | Chicago Bulls – Charlotte Hornets |
2:00 | Memphis Grizzlies – Milwaukee Bucks |
3:00 | Utah Jazz – Golden State Warriors |
3:30 | Minnesota Timberwolves – Los Angeles Clippers |
4:00 | Sacramento Kings – New York Knicks |
23:00 | Phoenix Suns – San Antonio Spurs |
1:30 | Toronto Raptors – Brooklyn Nets |
2:00 | Chicago Bulls – Los Angeles Clippers |
2:00 | Memphis Grizzlies – Washington Wizards |
2:30 | Dallas Mavericks – Miami Heat |
2:30 | Milwaukee Bucks – Cleveland Cavaliers |
3:00 | Houston Rockets – Detroit Pistons |
3:00 | Denver Nuggets – Oklahoma City Thunder |
21:30 | New Orleans Pelicans – Orlando Magic |
23:00 | Indiana Pacers – Charlotte Hornets |
0:00 | Atlanta Hawks – Los Angeles Lakers |
0:00 | Brooklyn Nets – Philadelphia 76ers |
2:00 | Denver Nuggets – New York Knicks |
2:30 | Golden State Warriors – Sacramento Kings |
1:00 | Detroit Pistons – Washington Wizards |
1:30 | Toronto Raptors – Cleveland Cavaliers |
2:00 | Houston Rockets – San Antonio Spurs |
2:00 | Memphis Grizzlies – Miami Heat |
2:00 | Milwaukee Bucks – Dallas Mavericks |
2:00 | Oklahoma City Thunder – Chicago Bulls |
3:00 | Phoenix Suns – Portland Trail Blazers |
1:00 | Charlotte Hornets – Sacramento Kings |
1:00 | Indiana Pacers – Los Angeles Lakers |
1:30 | New York Knicks – Atlanta Hawks |
2:00 | New Orleans Pelicans – Brooklyn Nets |
3:00 | Utah Jazz – Orlando Magic |
4:30 | Los Angeles Clippers – Phoenix Suns |
1:00 | Cleveland Cavaliers – Charlotte Hornets |
1:00 | Detroit Pistons – Toronto Raptors |
1:00 | Washington Wizards – Chicago Bulls |
1:00 | Philadelphia 76ers – Miami Heat |
2:00 | Minnesota Timberwolves – New Orleans Pelicans |
2:00 | Oklahoma City Thunder – Memphis Grizzlies |
3:00 | Denver Nuggets – Orlando Magic |
3:30 | Dallas Mavericks – Boston Celtics |
4:00 | Portland Trail Blazers – Golden State Warriors |
1:30 | Atlanta Hawks – Utah Jazz |
2:00 | Milwaukee Bucks – Los Angeles Lakers |
2:30 | San Antonio Spurs – Brooklyn Nets |
4:30 | Los Angeles Clippers – Houston Rockets |
Transmisje z wybranych meczów odbywających się w weekend na sportowych antenach Canal+.
Sporty motorowe
WEC | World Endurance Championship
Runda 4 – Bahrajn
Ostatnia tegoroczna runda w sezonie 2019/2020 WEC odbędzie się na Bahrain International Circuit. Start 8-godzinnego wyścigu został zaplanowany na godz. 13:00 w sobotę 14 grudnia:
12:00 | Sesja treningowa 1 |
16:30 | Sesja treningowa 2 |
9:150 | Sesja treningowa 3 |
14:40 | Kwalifikacje 1 |
15:10 | Kwalifikacje 2 |
13:00 | Wyścig |
Transmisje na sportowych antenach Polsatu i w Eurosporcie.
WTCR | World Touring Car Cup
Runda 10 – Malezja, Sepang
Na torze Sepang odbędzie się połączony weekend wyścigowy samochodowej serii WTCR i motocyklowej EWC. Rywalizacja w World Touring Car Cup odbędzie się wg harmonogramu:
4:00 | Sesja treningowa 1 |
6:45 | Sesja treningowa 2 |
9:15 | Kwalifikacje |
12:45 | Kwalifikacje 1 |
13:30 | Kwalifikacje 2 |
14:00 | Kwalifikacje 3 |
9:15 | Wyścig 1 |
12:15 | Wyścig 2 |
14:10 | Wyścig 3 |
Transmisje na żywo w obu antenach Eurosportu.
EWC | Endurance World Championship
Runda 2 – Malezja, Sepang International Circuit
W weekend odbędzie się druga runda długodystansowych motocyklowych mistrzostw świata. Zmagania na torze Sepang w Malezji zwieńczy 8-godzinny wyścig:
13:30 | Nocna sesja treningowa |
3:30 | Kwalifikacje 1 |
8:30 | Kwalifikacje 2 |
12:00 | Sesja treningowa |
3:00 | Warm Up |
7:00 | Wyścig |
Transmisje na żywo na antenach Eurosportu i Eurosportu 2.
Futbol amerykański
NFL
Przedostatni tydzień sezonu regularnego NFL w sezonie 2019 rozpocznie się od czwartkowego spotkania Baltimore Ravens – New York Jets. Pełen tydzień rozgrywek przewiduje:
2:20 | Baltimore Ravens – New York Jets |
19:00 | Cincinnati Bengals – New England Patriots |
19:00 | Detroit Lions – Tampa Bay Buccaneers |
19:00 | Tennessee Titans – Houston Texans |
19:00 | Kansas City Chiefs – Denver Broncos |
19:00 | New York Giants – Miami Dolphins |
19:00 | Washington Redskins – Philadelphia Eagles |
19:00 | Carolina Panthers – Seattle Seahawks |
19:00 | Green Bay Packers – Chicago Bears |
22:05 | Los Angeles Chargers – Minnesota Vikings |
22:05 | Oakland Raiders – Jacksonville Jaguars |
22:05 | Arizona Cardinals – Cleveland Browns |
22:25 | Dallas Cowboys – Los Angeles Rams |
22:25 | San Francisco 49ers – Atlanta Falcons |
2:20 | Pittsburgh Steelers – Buffalo Bills |
2:15 | New Orleans Saints – Indianapolis Colts |
Rugby
Champions Cup
W weekend odbędzie się czwarta runda zmagań w europejskich klubowych pucharach rugby. Rywalizacja w Champions Cup przebiegnie wg planu:
19:45 | Harlequins – Ulster Rugby |
20:45 | Racing 92 – Ospreys |
12:45 | Connacht Rugby – Gloucester Rugby |
13:45 | Benetton Rugby – Lyon |
16:00 | Montpellier – Toulouse |
15:00 | Saracens – Munster Rugby |
17:15 | Leinster Rugby – Northampton Saints |
17:15 | Glasgow Warriors – La Rochelle |
13:00 | Exeter Chiefs – Sale Sharks |
16:15 | ASM Clermont Auvergne – Bath Rugby |
Challenge Cup
W Challenge Cup w nadchodzący weekend odbędą się następujące mecze 4. kolejki:
18:00 | Castres Olympique – Enisei-STM |
20:00 | Pau – Cardiff Blues |
20:00 | Brive – Zebre Rugby Club |
20:00 | Dragons – Worcester Warriors |
14:00 | Bordeaux-Begles – Agen |
14:30 | Rugby Calvisano – Leicester Tigers |
15:00 | Wasps – Edinburgh Rugby |
15:00 | London Irish – RC Toulon |
19:45 | Scarlets – Bayonne |
21:00 | Stade Francais Paris – Bristol Bears |
Hokej
NHL
Trwa sezon NHL, w ramach którego z nadchodzącym tygodniu odbędą się następujące mecze:
2:00 | Dallas Stars – Vegas Golden Knights |
3:00 | Colorado Avalanche – New Jersey Devils |
19:00 | Ottawa Senators – Columbus Blue Jackets |
19:00 | New York Islanders – Buffalo Sabres |
22:00 | Anaheim Ducks – New York Rangers |
22:00 | Calgary Flames – Carolina Hurricanes |
0:30 | Nashville Predators – Dallas Stars |
1:00 | Edmonton Oilers – Toronto Maple Leafs |
1:00 | Minnesota Wild – Philadelphia Flyers |
1:00 | Montreal Canadiens – Detroit Red Wings |
1:00 | Tampa Bay Lightning – Washington Capitals |
1:00 | Florida Panthers – Boston Bruins |
1:00 | Pittsburgh Penguins – Los Angeles Kings |
2:00 | Arizona Coyotes – New Jersey Devils |
2:00 | St. Louis Blues – Chicago Blackhawks |
4:00 | San Jose Sharks – Vancouver Canucks |
23:00 | Winnipeg Jets – Philadelphia Flyers |
1:00 | Chicago Blackhawks – Minnesota Wild |
1:00 | Detroit Red Wings – Los Angeles Kings |
2:00 | Vegas Golden Knights – Vancouver Canucks |
1:00 | Florida Panthers – Ottawa Senators |
1:00 | New York Rangers – Nashville Predators |
1:00 | Columbus Blue Jackets – Washington Capitals |
2:00 | St. Louis Blues – Colorado Avalanche |
2:30 | Dallas Stars – Edmonton Oilers |
1:00 | Boston Bruins – Los Angeles Kings |
1:00 | Toronto Maple Leafs – Buffalo Sabres |
1:00 | Tampa Bay Lightning – Ottawa Senators |
1:00 | New York Islanders – Nashville Predators |
1:00 | Philadelphia Flyers – Anaheim Ducks |
1:30 | Detroit Red Wings – Columbus Blue Jackets |
2:00 | Winnipeg Jets – Carolina Hurricanes |
3:00 | Calgary Flames – Pittsburgh Penguins |
4:00 | Vancouver Canucks – Montreal Canadiens |
4:00 | Vegas Golden Knights – Minnesota Wild |
4:30 | San Jose Sharks – Arizona Coyotes |
1:00 | New Jersey Devils – Anaheim Ducks |
2:00 | Chicago Blackhawks – Colorado Avalanche |
2:30 | St. Louis Blues – Edmonton Oilers |
1:00 | Boston Bruins – New York Islanders |
1:00 | Tampa Bay Lightning – Dallas Stars |
1:00 | Philadelphia Flyers – Buffalo Sabres |
1:00 | Columbus Blue Jackets – Los Angeles Kings |
1:30 | Ottawa Senators – Nashville Predators |
2:00 | Winnipeg Jets – Chicago Blackhawks |
3:00 | Colorado Avalanche – Carolina Hurricanes |
3:00 | Calgary Flames – Montreal Canadiens |
3:30 | Arizona Coyotes – Minnesota Wild |
4:00 | Vancouver Canucks – Vegas Golden Knights |
Transmisje z wybranych meczów zaplanowanych na weekend w TVP Sport.
Snooker
Scottish Open
Do niedzieli 15 grudnia potrwa Scottish Open. Tego dnia odbędzie się finał turnieju zaliczanego do Home Nations Series, w meczu do 9 wygranych partii. Codzienne obszerne relacje z zawodów na obu antenach Eurosportu.
Siatkówka
CEV Volleyball Champions League
Trzeci tydzień rozgrywek siatkarskiej Ligi Mistrzów dla polskich klubów oznacza spotkania: Verva Warszawa Orlen Paliwa – Sir Sicoma Monini Perugia (wtorek 17 grudnia, godz. 20:30), VfB Friedrichshafen – Zaksa Kędzierzyn-Koźle (środa 18 grudnia, godz. 20:00) i Jastrzębski Węgiel – VC Greenyard Maaseik (czwartek 19 grudnia 2019, godz. 18:00). Transmisje na żywo z turnieju na sportowych antenach Canal+.