Dakar 2020: etap 4

W środę 8 stycznia 2020 odbył się czwarty etap rajdu Dakar. Trasa liczyła 672 kilometry pomiędzy miejscowościami Neom i Al-Ula.

4. etap składał się z 219 kilometrów trasy dojazdowej i 453 kilometrów odcinka specjalnego.

W klasie motocykli drugie zwycięstwo etapowe odniósł zespół Monster Energy Honda. Dzięki triumfowi Chilijczyk Jose Ignacio Cornejo Florimo wspiął się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Pierwsze dwa miejsca utrzymali inni reprezentanci Monster Energy Honda, Ricky Brabec i Kevin Benavides.

Ignacio Casale i Giovanni Enrico odnotowali dwa najlepsze czasy na czwartym etapie w klasie quadów. Rafał Sonik przyjechał na metę na szóstej pozycji, przez co spadł na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Stephane Peterhansel osiągnął najlepszy czas w rywalizacji samochodów. Dzięki zwycięstwu awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, w której prowadzenie utrzymał Carlos Sainz.

W klasie SSV zwycięstwo etapowe odniósł Mitchell Guthrie. Drugi na mecie był Aron Domżała z pilotem Maciejem Martonem. Na czoło klasyfikacji wysunął się Hiszpan Jose Antonio Hinojo Lopez.

Zmiany także w klasyfikacji ciężarówek. Czwarty etap wygrała załoga Kamaz-Master z kierowcą Antonem Shibalovem. Drugi był samochód kierowany przez Andrey’a Karginova, również z zespołu Kamaz-Master, który wyprzedził dotychczasowego lidera w klasyfikacji generalnej, Siarhei’a Viazovicha z zespołu MAZ.

 

Zobacz także: