Dakar 2020: etap 7

Po dniu przerwy zawodnicy rywalizujący w rajdzie Dakar powrócili na pustynne trasy. W niedzielę 12 stycznia odbył się siódmy etap imprezy.

Trasa wiodąca z Rijadu do Wadi Al Dawasir liczyła 741 kilometrów: 195 kilometrów trasy dojazdowej i 546 kilometrów odcinka specjalnego.

Kevin Benavides z zespołu Monster Energy Honda wygrał rywalizację motocyklistów. W klasyfikacji generalnej nadal przewodzi Ricky Brabec, przed Pablo Quintanillą.

W wyniku upadku na trasie odcinka specjalnego zmarł Portugalczyk Paulo Goncalves. Z tego powodu został odwołany jutrzejszy etap w klasie motocykli i quadów.

Simon Vitse z Francji wygrał drugi odcinek tegorocznego rajdu w klasie quadów. W klasyfikacji generalnej bez zmian, prowadzi Ignacio Casale przed Simonem Vitsem i Rafałem Sonikiem.

Zmagania samochodów po raz trzeci wygrał Carlos Sainz. Drugi na mecie był Nasser Al-Attiyah, trzeci Stephane Peterhansel. Identyczna kolejność utrzymuje się w klasyfikacji generalnej.

Amerykanin Blade Hildebrand wygrał etap w klasie pojazdów SSV. Drugi na mecie był jego rodak Casey Currie, trzeci Polak Aron Domżała. Casey Currie wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Andrey Karginov z zespołu Kamaz-Master wygrał etap w rywalizacji ciężarówek. Umocnił się tym samym na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

 

Zobacz także: