Dakar 2020: etap 10

W środę 15 stycznia odbył się 10 etap Dakaru 2020. Zawodnicy rywalizowali na pustynnej trasie z Haradh do Shubaytah.

10 etap liczył 608 kilometrów: 74 kilometry trasy dojazdowej i 534 kilometry odcinka specjalnego.

W rywalizacji motocykli zwycięstwo etapowe odniósł Hiszpan Joan Barreda Bort, drugi był Ricky Brabec. Dzięki zwycięstwu Joan Barreda Bort awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Liderem nadal Amerykanin, który powiększył przewagę nad wiceliderem Pablo Quintanillą.

Kamil Wiśniewski odnotował najlepszy czas w klasie quadów. Trzeci na mecie był Rafał Sonik, który zmniejszył stratę do lidera Ignacio Casale.

W klasie samochodów etap wygrał Carlos Sainz. Lider klasyfikacji generalnej dzięki temu powiększył przewagę nad Nasserem Al-Attiyah i Stephanem Peterhanselem do ponad 18 minut. Drugi na mecie etapu był Jakub Przygoński, trzeci Giniel de Villiers.

Rywalizujący w klasie Dakar Experience Mitchell Guthrie i Blade Hildebrand zajęli pierwsze dwa miejsca na mecie 10. etapu w klasie SSV. W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu umocnił się Casey Currie.

Anton Shibalov wygrał rywalizację ciężarówek, dzięki czemu nieznacznie zmniejszył stratę do lidera klasyfikacji generalnej, Andrey’a Karginova.

 

Zobacz także: