Dakar 2020: etap 11

11. etap rajdu terenowego Dakar odbył się w czwartek 16 stycznia. Pustynna trasa o długości 744 kilometrów prowadziła z Shubaytah do Haradh.

Na całkowity dystans składało się 365 kilometrów trasy dojazdowej i 379 kilometrów odcinka specjalnego.

Przedostatni etap rajdu w klasie motocykli wygrał Pablo Quintanilla, drugi był Matthias Walkner. W klasyfikacji generalnej prowadzi Ricky Brabec z zespołu Monster Energy Honda.

Rafał Sonik triumfował na trasie 11. etapu w klasie quadów. Drugi był lider klasyfikacji generalnej, Ignacio Casale. Dzięki zwycięstwu Polak nieznacznie zmniejszył dystans w klasyfikacji generalnej do lidera i wicelidera, Simona Vitse’a.

Stephane Peterhansel wygrał swój czwarty etap w tegorocznej edycji rajdu. Dzięki zwycięstwu odrobił 8 minut straty do Carlosa Sainza w klasyfikacji generalnej samochodów. Drugi na mecie był Katarczyk Nasser Al-Attiyah, który obronił także pozycję wicelidera klasyfikacji generalnej.

Francisco Lopez Contardo osiągnął najlepszy czas etapu w zmaganiach pojazdów SSV. Drugi czas osiągnął Polak Aron Domżała. W klasyfikacji generalnej przewodzi Casey Currie.

Andrey Karginov wygrał swój szósty etap w rywalizacji ciężarówek w tegorocznym rajdzie. Lider klasyfikacji generalnej umocnił się na prowadzeniu przed Antonem Shibalovem.

 

Zobacz także: