Six Nations 2020: podsumowanie drugiego tygodnia

Irlandia – Walia, Szkocja – Anglia i Francja – Włochy to mecze, jakie odbyły się w drugim tygodniu Pucharu Sześciu Narodów 2020.

W pierwszym sobotnim meczu (8 lutego, godz. 15:15) Irlandia podjęła Walię. Zwycięzcy ostatnich dwóch edycji Six Nations zmierzyły się w Dublinie, na Aviva Stadium. Obie drużyny zwyciężyły w pierwszym tygodniu.

Tego samego dnia, o godz. 17:45, w Edynburgu Szkocja zagrała z Anglią. Obie drużyny przegrały pierwsze spotkania. Mecz przebiegał w trudnych warunkach, przy padającym deszczu i silnym wietrze.

Ostatnim meczem (niedziela 9 lutego, godz. 16:00) był pojedynek Francji z Włochami. Reprezentacja Francji sprawiła największą niespodziankę pierwszego tygodnia, pokonując Anglię. Włosi liczyli na lepszy występ niż w inauguracyjnym weekendzie, gdy wysoko ulegli Walii.

W tabeli przewodzą Francja i Irlandia, które zgromadziły po 9 punktów. Pierwsze miejsce Francja zawdzięcza lepszemu bilansowi punktów w meczach. Trzecie i czwarte miejsce w tabeli zajmują Walia i Anglia z 5 punktami. Piąta Szkocja zebrała 2 punkty w tabeli, pochodzące z bonusów za przegranie meczu różnicą maksymalnie 7 punktów. Ostatnia reprezentacja Włoch na razie bez punktów.

Organizatorzy rozgrywek opublikowali także video z sześcioma najważniejszymi punktami weekendu. Wśród nich na wyróżnienie zasługuje akcja zakończona przyłożeniem Baptiste Serina z reprezentacji Francji:

 

Zobacz także: