Dakar 2019, etap 1: Lima – Pisco

Inauguracyjnym etapem Rajdu Dakar 2019 była trasa z Limy do Pisco. Rywalizacja na trasie liczącej 330 kilometrów odbyła się 7 stycznia 2019.

Start rajdu został wyznaczony w stolicy Peru. Trasa pierwszego dnia została podzielona na 246 kilometrów dojazdu i 84 kilometry odcinka specjalnego.

W klasie motocykli najlepszy czas dnia osiągnął Joan Barreda Bort z zespołu Monster Energy Honda, przed Pablo Quintanillą z ekipy Rockstar Energy Husqvarna. Trzeci był Ricky Brabec reprezentujący zespół Monster Honda.

Rywalizację quadów na pierwszym etapie wygrał Nicolas Cavigliasso. Argentyńczyk wyprzedził drugiego na mecie swojego rodaka Jeremiasa Gonzaleza Ferioli i trzeciego Tomasa Kubiena z Czech.

Etapowe zwycięstwo w klasie samochodów wywalczył Katarczyk Nasser Al-Attiyah z zespołu Toyoty. Drugi na metę dotarł Hiszpan Carlos Sainz, trzeci był Polak Jakub Przygoński.

W klasie SSV inauguracyjne zwycięstwo odniósł Brazylijczyk Reinaldo Varela, który wyprzedził Francisco Lopeza Contardo z Chile i Gerarda Farresa Guella z Hiszpanii.

Pierwszy etap zmagań w klasie ciężarówek wygrał Eduard Nikolaev z zespołu Kamaz-Master. Rosjanin wyprzedził dwie ekipy Iveco: Holendra Tona van Genugtena i Argentyńczyka Federico Villagry.

 

Zobacz także:

 

Zobacz wszystkie wpisy z cyklu Rajd Dakar