Dakar 2019, etap 6: Arequipa – San Juan de Marcona

Po dniu odpoczynku, 13 stycznia 2019 uczestnicy Rajdu Dakar mieli do pokonania najdłuższy etap edycji 2019, z Arequipy do San Juan de Marcona.

Na całkowitą trasę 838 kilometrów szóstego dnia składały się 502 kilometry trasy dojazdowej i 336 kilometrów odcinka specjalnego.

W klasie motocykli najlepszy czas dnia uzyskał Pablo Quintanilla, który awansował jednocześnie na pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Drugi na mecie odcinka był Kevin Benavides, trzeci Matthias Walkner. W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajmuje Ricky Brabec, trzeci jest Toby Price.

Wśród zawodników startujących na quadach, kolejny etap wygrał lider klasyfikacji generalnej Nicolas Cavigliasso, a drugi był Jeremaas Gonzalez. Obaj umocnili się na swoich pozycjach i powiększyli przewagę w klasyfikacji generalnej. Tam trzeci jest nadal Gustavo Gallego, a trzeci na mecie etapu był Manuel Andujar.

Drugi etap z rzędu w klasie samochodów wygrał Sebastien Loeb, przed Nasserem Al-Attiyah. Trzeci był Carlos Sainz. Dzięki zwycięstwu Francuz awansował na drugie miejsce klasyfikacji generalnej, wyprzedzając swojego rodaka Stephane’a Peterhansela. Liderem nadal Katarczyk Al-Attiyah.

Wśród samochodów SSV zwycięstwo etapowe odniósł Chilijczyk Francisco Lopez, przed Gerardem Farresem i Casey’em Curriem. Drugie miejsce etapowe pozwoliło Hiszpanowi objąć miejsce lidera klasyfikacji ogólnej. Drugie miejsce zajmuje Sergey Karyakin, trzeci jest Reinaldo Varela.

W klasie ciężarówek drugie zwycięstwo etapowe z rzędu odniósł zespół marki Iveco. Załoga z kierowcą Gerardem de Rooy’em wyprzedziła inny zespół Iveco dowodzony przez Federico Villagrę oraz zespół Kamaza z kierowcą Dmitrym Sotnikovem. W klasyfikacji generalnej niezmiennie prowadzi Eduard Nikolaev przed Dmitry Sotnikovem. Na trzecie miejsce awansował zespół Gerarda de Rooy’a.

 

Zobacz także:

 

Zobacz wszystkie wpisy z cyklu Rajd Dakar