Dakar 2019, etap 7: San Juan de Marcona – San Juan de Marcona

Pętla ze startem i metą w mieście San Juan de Marcona stanowiła siódmy etap Rajdu Dakar 2019, który obył się 14 stycznia.

Etap liczył 387 kilometrów: 64 kilometry dojazdu i 323 kilometry odcinka specjalnego.

Sam Sunderland wygrał etap w klasie motocykli. Drugi na metę dotarł Ignacio Cornejo, trzeci był Ricky Brabec. Amerykanin dzięki dobremu rezultatowi awansował na miejsce lidera klasyfikacji generalnej, gdzie wyprzedzał Francuza Adriena van Beverena i Australijczyka Toby’ego Price’a.

W klasie quadów kolejne zwycięstwo etapowe zaliczył lider klasyfikacji generalnej Argentyńczyk Nicolas Cavigliasso. Drugi czas na mecie odnotował Francuz Alexandre Giroud, trzeci był Manuel Andujar. W klasyfikacji ogólnej czołowa trójka pozostała bez zmian, z Jeremiasem Gonzalezem i Gustavo Gallego na drugim i trzecim miejscu.

Stephane Peterhansel wyprzedził na mecie siódmego etapu Naniego Romę i Carlosa Sainza. Rezultat pozwolił Francuzowi zmniejszyć dystans do lidera Nassera Al-Attiyah w klasyfikacji generalnej. Na trzecie miejsce awansował Hiszpan Roma.

Drugi etap z rzędu w klasie pojazdów SSV wygrał Chilijczyk Francisco Lopez, co pozwoliło mu na objęcie miejsca lidera w klasyfikacji ogólnej. Podium etapu uzupełnili Cristian Baumgart z Brazylii i Hiszpan Gerard Farres. Hiszpan zajął także trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej po odcinku. Miejsce wyżej objął Chilijczyk Rodrigo Moreno Piazzoli.

Wśród ciężarówek dobrą passę podtrzymały załogi Iveco, wygrywając trzeci etap z rzędu. Na siódmym etapie najszybsza okazała się ponownie ekipa Gerarda de Rooy’a, która wyprzedziła załogi Siarhei’a Viazovicha z zespołu MAZ i Eduarda Nikolaeva z zespołu Kamaz. Wyniki etapu nie zmieniły kolejności w czołówce klasyfikacji generalnej, gdzie przewodzi Nikolaev przed Sotnikovem i de Rooy’em.

 

Zobacz także:

 

Zobacz wszystkie wpisy z cyklu Rajd Dakar