Podsumowanie wirtualnego Le Mans 24h 2020

Kanał World Endurance Championship opublikował skrót z najważniejszych momentów 24-godzinnego wirtualnego wyścigu w Le Mans 2020.

W wyścigu wystartowało 50 ekip składających się z czterech zawodników – dwóch profesjonalnych kierowców wyścigowych i dwóch graczy. 200 zawodników rywalizowało przez dobę na wirtualnym Circuit de la Sarthe.

Stawka była podzielona na dwie klasy. W LMP wygrał zespół Rebellion Williams Esport, z dwoma Polakami w składzie: Nikodemem Wiśniewskim i Jakubem Brzezińskim. Dwaj gracze wymieniali za kierownicą samochodu Oreca numer 1 z dwoma zawodowymi kierowcami, Louisem Deletrazem i Raffaele Marciello.

W klasie GTE wygrał zespół Porsche Esport Team. Skład samochodu Porsche 911 RSR numer 93 stanowili Nick Tandy, Ayhancan Güven, Joshua Rogers i Tommy Ostgaard. Dla Brytyjczyka Tandy’ego był to drugi triumf w Le Mans 24h, po zwycięstwie w rzeczywistym wyścigu w 2015 roku.

Zwycięstwo w klasie dla Porsche przypadło równo w 50. rocznicę ich pierwszego zwycięstwa w klasyfikacji ogólnej wyścigu, w 1970 roku.

 

Zobacz także: