Wydarzenia sportowe zaplanowane na weekend 12-14 lutego 2021, m.in. Manchester City – Tottenham, Napoli – Juventus, NBA i NASCAR.
Wg dyscyplin: Piłka nożna | Koszykówka | Sporty motorowe | Rugby | Hokej | Snooker | Tenis
Piłka nożna
Polska | Ekstraklasa
Mecz Śląsk Wrocław – Wisła Kraków rozpocznie 17. serię spotkań polskiej ligi. Początek starcia we Wrocławiu o godz. 20:30 w piątek 12 lutego.
Pełen terminarz 17. kolejki Ekstraklasy:
20:30 | Śląsk Wrocław – Wisła Kraków |
15:00 | Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała |
17:30 | Pogoń Szczecin – Piast Gliwice |
20:00 | Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk |
15:00 | Wisła Płock – Lech Poznań |
17:30 | Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa |
18:00 | Warta Poznań – Zagłębie Lubin |
20:30 | Górnik Zabrze – Stal Mielec |
Transmisje Ekstraklasy na żywo w Canal+ Sport i TVP.
Anglia | Premier League
Manchester City – Tottenham Londyn, a więc kolejne starcie Pepa Guardioli z Jose Mourinho, będzie najciekawszym punktem piłkarskiego weekendu w Anglii. Początek meczu na Etihad Stadium w sobotę 13 lutego o godz. 18:30.
Pełen terminarz 24. kolejki Premier League:
13:30 | Leicester City – Liverpool FC |
16:00 | Crystal Palace – Burnley FC |
18:30 | Manchester City – Tottenham Londyn |
21:00 | Brighton and Hove Albion – Aston Villa FC |
13:00 | Southampton – Wolverhampton Wanderers |
15:00 | West Bromwich Albion – Manchester United |
17:30 | Arsenal Londyn – Leeds United |
20:00 | Everton – Fulham Londyn |
19:00 | West Ham United – Sheffield United |
21:00 | Chelsea FC – Newcastle United |
19:00 | Burnley FC – Fulham Londyn |
21:15 | Everton – Manchester City |
Transmisje Premier League na żywo w Canal+ Sport.
Niemcy | Bundesliga
21. kolejkę Bundesligi zakończy mecz Bayernu Monachium z Arminią Bielefeld w poniedziałek 15 lutego o godz. 20:30.
Pełen terminarz 21. kolejki Bundesligi:
20:30 | RB Lipsk – FC Augsburg |
15:30 | Borussia Dortmund – TSG Hoffenheim |
15:30 | Bayer Leverkusen – FSV Mainz |
15:30 | Werder Brema – SC Freiburg |
15:30 | VfB Stuttgart – Hertha Berlin |
18:30 | Union Berlin – Schalke 04 Galsenkirchen |
15:30 | Eintracht Frankfurt – FC Koln |
18:00 | VfL Wolfsburg – Borussia Monchengladbach |
20:30 | Bayern Monachium – Arminia Bielefeld |
Transmisje Bundesligi na żywo w Canal+ Sport i Eleven Sports.
Hiszpania | La Liga
W lidze hiszpańskiej w weekend interesująco zapowiadają się starcia z udziałem drużyn z Madrytu. O godz. 14:00 w sobotę 13 lutego Atletico na wyjeździe zmierzy się z Granadą CF, a w niedzielę 14 lutego o godz. 16:15 Real podejmie Valencię CF.
Pełen terminarz 23. kolejki La Liga:
21:00 | Celta Vigo – Elche CF |
14:00 | Granada CF – Atletico Madryt |
16:15 | Sevilla FC – SD Huesca |
18:30 | SD Eibar – Real Valladolid CF |
21:00 | FC Barcelona – Deportivo Alaves |
14:00 | Getafe CF – Real Sociedad San Sebastian |
16:15 | Real Madryt – Valencia CF |
18:30 | Levante UD – CA Osasuna |
21:00 | Villarreal CF – Real Betis Sevilla |
21:00 | Cadiz CF – Athletic Bilbao |
Transmisje La Liga na żywo w Canal+ Sport i Eleven Sports.
Włochy | Serie A
Włoski klasyk SSC Napoli – Juventus Turyn będzie ozdobą 22 kolejki Serie A. Mecz rozpocznie się w sobotę 13 lutego o godz. 18:00.
Pełen terminarz 22. kolejki Serie A:
20:45 | Bologna – Benevento |
15:00 | Torino FC – Genoa |
18:00 | SSC Napoli – Juventus Turyn |
20:45 | Spezia – AC Milan |
12:30 | AS Roma – Udinese Calcio |
15:00 | Cagliari – Atalanta Bergamo |
15:00 | Sampdoria Genua – Fiorentina |
18:00 | Crotone – Sassuolo |
20:45 | Inter Mediolan – Lazio Rzym |
20:45 | Hellas Verona – AC Parma |
Transmisje Serie A na żywo w Eleven Sports.
Francja | Ligue 1
Lider ligi francuskiej, OSC Lille w 25. kolejce na własnym boisku zmierzy się z Stade Brestois 29. Pojedynek rozpocznie się w niedzielę 14 lutego o godz. 17:00.
Pełen terminarz 25. kolejki Ligue 1:
17:00 | Paris Saint-Germain – OGC Nice |
19:00 | Stade de Reims – RC Lens |
21:00 | Olympique Lyon – Montpellier |
13:00 | AS Monaco – FC Lorient |
15:00 | Angers SCO – FC Nantes |
15:00 | Dijon FCO – Nimes |
15:00 | FC Metz – RC Strasbourg Alsace |
15:00 | Stade Rennais FC – AS Saint-Etienne |
17:00 | OSC Lille – Stade Brestois 29 |
21:00 | Girondins Bordeaux – Olympique Marsylia |
Transmisje Ligue 1 na żywo w Canal+ Sport i Eleven Sport.
Holandia | Eredivisie
Przewodzący w tabeli Eredivisie Ajax Amsterdam w ramach 22. kolejki zagra na wyjeździe z Heraclesem Almelo. Początek spotkania w sobotę 13 lutego o godz. 18:45.
Pełen terminarz 22. kolejki Eredivisie:
18:45 | RKC Waalwijk – FC Emmen |
12:00 | FC Groningen – PEC Zwolle |
14:15 | Sparta Rotterdam – Fortuna Sittard |
16:30 | ADO Den Haag – PSV Eindhoven |
18:45 | Heracles Almelo – Ajax Amsterdam |
12:15 | AZ Alkmaar – SC Heerenveen |
14:30 | FC Utrecht – VVV-Venlo |
14:30 | Feyenoord Rotterdam – Willem II |
16:45 | Vitesse Arnhem – FC Twente |
Transmisje Eredivisie na żywo w Polsat Sport.
Portugalia | Primeira Liga
Przewodzący w lidze portugalskiej Sporting Lizbona zagra w poniedziałek 15 lutego o godz. 21:15 z FC Pacos de Ferreira.
Pełen terminarz 19. kolejki Primeira Liga:
21:30 | FC Famalicao – Belenenses SAD |
16:30 | CD Nacional – SC Farense |
19:00 | Vitoria Guimaraes – Rio Ave FC |
21:30 | FC Porto – Boavista Porto |
16:00 | Portimonense – Gil Vicente FC |
17:30 | Santa Clara – SC Braga |
21:15 | Moreirense FC – Benfica Lizbona |
21:15 | Sporting Lizbona – FC Pacos de Ferreira |
18:45 | CD Tondela – CS Maritimo |
Transmisje Primeria Liga na żywo w Eleven Sports.
Szkocja | Scottish Premiership
Glasgow Rangers w sobotę 13 lutego zagrają z Kilmarnock. Początek meczu o godz. 16:00.
Pełen terminarz 29. kolejki Scottish Premiership:
16:00 | Aberdeen – St. Mirren |
16:00 | Dundee United – Livingston |
16:00 | Motherwell – Hamilton Academical |
16:00 | Glasgow Rangers – Kilmarnock |
16:00 | Ross County – Hibernian |
13:00 | St. Johnstone – Celtic Glasgow |
19:00 | Celtic Glasgow – Aberdeen |
19:00 | St. Mirren – Hamilton Academical |
Transmisje Scottish Premiership na żywo w Polsat Sport.
UEFA | Liga Mistrzów
Po przerwie zimowej wracają europejskie puchary klubowe. We wtorek i środę zostaną rozegrane pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów w czterech parach:
21:00 | FC Barcelona – Paris Saint-Germain |
21:00 | RB Lipsk – Liverpool FC |
21:00 | FC Porto – Juventus Turyn |
21:00 | Sevilla FC – Borussia Dortmund |
Transmisje Ligi Mistrzów na żywo w Polsat Sport Premium.
UEFA | Liga Europy
Wraz z Ligą Mistrzów powraca Liga Europy. W czwartek 18 lutego odbędą się pierwsze mecze 1/16 finału:
18:55 | Olympiacos FC – PSV Eindhoven |
18:55 | BSC Young Boys – Bayer Leverkusen |
18:55 | FC Krasnodar – GNK Dinamo Zagreb |
18:55 | SC Braga – AS Roma |
18:55 | SK Slavia Praha – Leicester City FC |
18:55 | FK Crvena zvezda – AC Milan |
18:55 | Real Sociedad de Fútbol – Manchester United FC |
18:55 | FC Dynamo Kyiv – Club Brugge |
18:55 | Wolfsberger AC – Tottenham Hotspur |
21:00 | LOSC Lille – AFC Ajax |
21:00 | Maccabi Tel-Aviv FC – FC Shakhtar Donetsk |
21:00 | Granada CF – SSC Napoli |
21:00 | Molde FK – TSG 1899 Hoffenheim |
21:00 | FC Salzburg – Villarreal CF |
21:00 | Royal Antwerp FC – Rangers FC |
21:00 | Benfica Lizbona – Arsenal FC |
Transmisje Ligi Europy na żywo w Polsat Sport Premium.
Koszykówka
NBA
W najbliższym tygodniu Canal+ Sport zaplanował transmisje z następujących meczów NBA:
- piątek 12 lutego, godz. 4:00: Portland Trail Blazers – Philadelphia 76ers
- sobota 13 lutego, godz. 1:30: Dallas Mavericks – New Orleans Pelicans
- niedziela 14 lutego, godz. 2:30: Golden State Warriors – Brooklyn Nets
- niedziela 14 lutego, godz. 19:00: Washington Wizards – Boston Celtics
- środa 17 lutego, godz. 1:30: Memphis Grizzlies – New Orleans Pelicans
Sporty motorowe
NASCAR
Runda 1 – Daytona International Speedway, Floryda
Tradycyjny wyścig Daytona 500 zainauguruje sezon 2021 w NASCAR. Rywalizacja na Florydzie na owalu o długości 2,5 mili rozpocznie się w niedzielę 14 lutego o godz. 20:30 polskiego czasu.
Rugby
Six Nations Championship
W drugim tygodniu Pucharu Sześciu Narodów najciekawiej zapowiada się niedzielne starcie reprezentacji Irlandii z Francją. Początek meczu o godz. 16:00.
15:15 | Anglia – Włochy |
17:45 | Szkocja – Walia |
16:00 | Irlandia – Francja |
Transmisje Six Nations Championship w Canal+.
Hokej
NHL
Na najbliższy tydzień w NHL zostały zaplanowane mecze:
1:00 | New York Rangers – Boston Bruins |
3:00 | Arizona Coyotes – St. Louis Blues |
21:00 | Winnipeg Jets – Ottawa Senators |
22:00 | San Jose Sharks – Vegas Golden Knights |
1:00 | New York Islanders – Boston Bruins |
1:00 | Florida Panthers – Tampa Bay Lightning |
1:00 | Toronto Maple Leafs – Montreal Canadiens |
2:00 | Arizona Coyotes – St. Louis Blues |
2:00 | Chicago Blackhawks – Columbus Blue Jackets |
2:00 | Nashville Predators – Detroit Red Wings |
2:00 | Dallas Stars – Carolina Hurricanes |
4:00 | Vancouver Canucks – Calgary Flames |
18:PP | Buffalo Sabres – Washington Capitals |
18:PP | Philadelphia Flyers – New Jersey Devils |
18:PP | Los Angeles Kings – Minnesota Wild |
21:00 | Pittsburgh Penguins – Washington Capitals |
1:00 | Vegas Golden Knights – Colorado Avalanche |
18:PP | New York Rangers – Philadelphia Flyers |
22:00 | Arizona Coyotes – St. Louis Blues |
1:00 | Buffalo Sabres – New York Islanders |
1:00 | Toronto Maple Leafs – Ottawa Senators |
1:00 | Carolina Hurricanes – Columbus Blue Jackets |
1:00 | Tampa Bay Lightning – Florida Panthers |
1:30 | Detroit Red Wings – Chicago Blackhawks |
2:30 | Dallas Stars – Nashville Predators |
3:00 | Edmonton Oilers – Winnipeg Jets |
4:00 | Vancouver Canucks – Calgary Flames |
4:30 | San Jose Sharks – Anaheim Ducks |
18:PP | Boston Bruins – New Jersey Devils |
1:00 | Buffalo Sabres – New York Islanders |
1:00 | Pittsburgh Penguins – Washington Capitals |
1:00 | New York Rangers – New Jersey Devils |
2:30 | Dallas Stars – Nashville Predators |
4:00 | Vegas Golden Knights – Colorado Avalanche |
4:00 | Los Angeles Kings – Minnesota Wild |
23:00 | Carolina Hurricanes – Florida Panthers |
1:00 | Toronto Maple Leafs – Ottawa Senators |
1:30 | Detroit Red Wings – Chicago Blackhawks |
4:00 | Calgary Flames – Vancouver Canucks |
4:00 | Edmonton Oilers – Winnipeg Jets |
1:00 | Boston Bruins – New Jersey Devils |
1:00 | Philadelphia Flyers – New York Rangers |
1:00 | Pittsburgh Penguins – New York Islanders |
1:00 | Columbus Blue Jackets – Nashville Predators |
1:00 | Toronto Maple Leafs – Ottawa Senators |
1:00 | Washington Capitals – Buffalo Sabres |
2:00 | St. Louis Blues – San Jose Sharks |
2:30 | Dallas Stars – Tampa Bay Lightning |
3:00 | Arizona Coyotes – Los Angeles Kings |
4:00 | Anaheim Ducks – Minnesota Wild |
Snooker
Welsh Open
W poniedziałek 15 lutego rozpocznie się Welsh Open. Turniej rankingowy, zaliczany do Home Nations Series, potrwa tydzień, a obszerne relacje z wszystkich faz przeprowadzi Eurosport i Eurosport 2.
Tenis
Australian Open
Trwa Australian Open, pierwszy wielkoszlemowy turniej w tenisowym kalendarzu 2021. Transmisje na żywo z rywalizacji na kortach Melbourne przeprowadza Eurosport i Eurosport 2.