Puchar Sześciu Narodów 2021: tydzień 1

Włochy – Francja, Anglia – Szkocja i Walia – Irlandia to pary pierwszego tygodnia Pucharu Sześciu Narodów w 2021 roku.

Tegoroczną edycję Pucharu Sześciu Narodów zainaugurował mecz reprezentacji z kontynentu. W sobotę 6 lutego na Stadio Olimpico, Francja wysoko pokonała gospodarzy Włochów 50:10, zdobywając punkt bonusowy za cztery przyłożenia w meczu. Graczem meczu został wybrany łącznik młyna Francji, Antoine Dupont, który świetny występ podkreślił przyłożeniem:

Zobacz wszystkie wpisy z cyklu Puchar Sześciu Narodów

Drugim meczem tego dnia było spotkanie na Twickenham, w którym Anglia podejmowała Szkocję. Faworytem byli gospodarze, zwycięzcy zeszłorocznej edycji Six Nations. Szkocja stała przed wyjątkowo trudnym zadaniem również z tego powodu, że nie zdołała pokonać Anglii na tym stadionie ani razu aż od roku 1983. W trakcie całego meczu przewyższali jednak rywali i finalnie wygrali 11:6. Graczem meczu został wybrany Stuart Hogg, obrońca i kapitan Szkocji:

Pierwszy tydzień rozgrywek uzupełnił niedzielny mecz Walii z Irlandią w Cardiff. Już w 14 minucie boisko musiał opuścić Peter O’Mahony, po czerwonej kartce za atak przeciwnika barkiem. Od tego momentu wydawało się, że Walia będzie miała ułatwione zadanie, ale nieoczekiwanie do przerwy przegrywała 6:13. Dopiero w drugiej połowie Walia zdołała odwrócić losy meczu, dwukrotnie zdobywając przyłożenia. Graczem zakończonego ostatecznie wynikiem 21:16 meczu został filar młyna Walii, Wyn Jones: