Puchar Sześciu Narodów 2021: tydzień 2

Rywalizacja w drugim tygodniu Six Nations Championship 2021 toczyła się w parach Anglia – Włochy, Szkocja – Walia i Irlandia – Francja.

Weekend rozpoczął w sobotę 13 lutego o godz. 15:15 pojedynek na Twickenham, gdzie Anglia podejmowała Włochy. Obie drużyny przegrały swoje spotkania przed tygodniem. Zdecydowanym faworytem byli gospodarze, jednak mecz rozpoczął się od efektownego przyłożenia Włochów. Po akcji lewą stroną 5 punktów zdobył Monty Ioane. Od tego momentu Anglicy przejmowali kontrolę nad meczem, przed przerwą zdobywając trzy przyłożenia. Po przerwie udało im się jeszcze zdobyć kolejne dwa, co dało im dodatkowy punkt w tabeli. Ostateczny wynik wyniósł 41:18, a graczem meczu został wybrany filar młyna Anglii, Kyle Sinckler:

Zobacz wszystkie wpisy z cyklu Puchar Sześciu Narodów

Tego samego dnia o godz. 17:45 na Murrayfield w Edynburgu, Szkocja zagrała z Walią. Gospodarze podbudowani zeszłotygodniowym zwycięstwem z Anglią, szybko objęli prowadzenie. W 25. minucie prowadzili już 17:3, po dwóch przyłożeniach. Przed przerwą Walia zdołała zmniejszyć stratę do 17:8. Po przerwie Walia dołożyła kolejne przyłożenie na 17:15, ale najważniejsze wydarzenie nastąpiło chwilę później. Za faul przeciwnika barkiem czerwoną kartkę otrzymał Zander Fagerson ze Szkocji. To drugi mecz Walii z rzędu, gdy jej rywal kończy mecz w osłabieniu. I Walia szybko wykorzystała tą przewagę, zdobywając kolejne przyłożenie, zabezpieczając sobie ofensywny punkt bonusowy do tabeli oraz wychodząc na prowadzenie w meczu. Ambitni Szkoci zdołali w końcówce zbliżyć się z wynikiem, ale do odwrócenia wyniku nie wystarczyło już czasu. Ostatecznie Walia wygrała 25:24. Graczem meczu został wybrany Louis Rees-Zammit z Walii.

Drugi tydzień zakończył pojedynek na Aviva Stadium w Dublinie, gdzie w niedzielę 14 lutego o godz. 16:00 Irlandia podejmowała Francję. Mecz od początku był wyrównany. Jako pierwsi punkty zdobyli gospodarze po rzucie karnym, ale Francja jako pierwsza zdołała zdobyć przyłożenie. W 29. minucie na pole punktowe Irlandii przedostał się Charles Ollivon. W drugiej połowie na przestrzeni trzech minut obie drużyny zdołały przyłożyć piłkę w polu punktowym przeciwnika: w 55. minucie wynik Francji podwyższył Damian Penaud, dwie minuty później odpowiedział Ronan Kelleher. Irlandia zmniejszyła straty po rzucie karnym, ale do końca meczu nie zdołała odwrócić wyniku. Mecz zakończył się wynikiem 15:13 dla Francji, Irlandia zyskała defensywny punkt dodatkowy do tabeli. Graczem meczu został wybrany obrońca Francji, Brice Dulin: