Opis wydarzeń sportowych zaplanowanych na weekend 10-12 września 2021, m.in. Ekstraklasa, Formuła 1, MotoGP, Speedway Ekstraliga.
Wg dyscyplin: Piłka nożna | Sporty motorowe | Futbol amerykański | Żużel | Tenis
Piłka nożna
Polska | Ekstraklasa
Terminarz 7. kolejki Ekstraklasy:
12:30 | Warta Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza |
15:00 | Cracovia – Górnik Zabrze |
17:30 | Jagiellonia Białystok – Stal Mielec |
20:00 | Śląsk Wrocław – Legia Warszawa |
12:30 | Piast Gliwice – Zagłębie Lubin |
15:00 | Wisła Kraków – Lechia Gdańsk |
17:30 | Raków Częstochowa – Lech Poznań |
18:00 | Górnik Łęczna – Wisła Płock |
20:30 | Radomiak Radom – Pogoń Szczecin |
Transmisje w Canal+ Sport i TVP.
Polska | 1 Liga
Terminarz 8. kolejki 1 Ligi:
15:00 | Chrobry Głogów – Skra Częstochowa |
20:30 | Widzew Łódź – GKS Katowice |
12:40 | Podbeskidzie Bielsko-Biała – Korona Kielce |
18:00 | GKS Jastrzębie – Sandecja Nowy Sącz |
20:30 | Miedź Legnica – ŁKS Łódź |
12:40 | Arka Gdynia – GKS Tychy |
15:00 | Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice |
18:00 | Górnik Polkowice – Odra Opole |
18:00 | Stomil Olsztyn – Apklan Resovia Rzeszów |
Transmisje w Polsat Sport.
Anglia | Premier League
Terminarz 4. kolejki Premier League:
13:30 | Crystal Palace – Tottenham Londyn |
16:00 | Arsenal Londyn – Norwich City |
16:00 | Brentford – Brighton and Hove Albion |
16:00 | Leicester City – Manchester City |
16:00 | Manchester United – Newcastle United |
16:00 | Southampton – West Ham United |
16:00 | Watford FC – Wolverhampton Wanderers |
18:30 | Chelsea FC – Aston Villa FC |
17:30 | Leeds United – Liverpool FC |
21:00 | Everton – Burnley FC |
Transmisje w Canal+ Sport.
Niemcy | Bundesliga
W weekend odbędzie się 4. kolejka Bundesligi.
Hiszpania | La Liga
Terminarz 4. kolejki La Liga:
18:30 | Levante UD – Rayo Vallecano |
21:00 | Athletic Bilbao – RCD Mallorca |
14:00 | RCD Espanyol Barcelona – Atletico Madryt |
16:15 | CA Osasuna – Valencia CF |
18:30 | Cadiz CF – Real Sociedad San Sebastian |
21:00 | Real Madryt – Celta Vigo |
20:00 | Getafe CF – Elche CF |
22:00 | Granada CF – Real Betis Sevilla |
Transmisje w Canal+ Sport i Eleven Sports.
Włochy | Serie A
Terminarz 3. kolejki Serie A:
15:00 | Empoli – Venezia |
18:00 | SSC Napoli – Juventus Turyn |
20:45 | Atalanta Bergamo – Fiorentina |
12:30 | Sampdoria Genua – Inter Mediolan |
15:00 | Cagliari – Genoa |
15:00 | Spezia – Udinese Calcio |
15:00 | Torino FC – Salernitana |
18:00 | AC Milan – Lazio Rzym |
20:45 | AS Roma – Sassuolo |
20:45 | Bologna – Hellas Verona |
Transmisje w Eleven Sports.
Francja | Ligue 1
Terminarz 5. kolejki Ligue 1:
21:00 | FC Lorient – OSC Lille |
17:00 | Paris Saint-Germain – Clermont Foot 63 |
21:00 | AS Monaco – Olympique Marsylia |
13:00 | Montpellier – AS Saint-Etienne |
15:00 | Girondins Bordeaux – RC Lens |
15:00 | Stade Brestois 29 – Angers SCO |
15:00 | FC Metz – Troyes AC |
15:00 | Stade Rennais FC – Stade de Reims |
17:00 | FC Nantes – OGC Nice |
20:45 | Olympique Lyon – RC Strasbourg Alsace |
Transmisje w Canal+ Sport i Eleven Sports.
Holandia | Eredivisie
Terminarz 4. kolejki Eredivisie:
16:30 | Twente – Utrecht |
18:45 | PEC Zwolle – Ajax Amsterdam |
18:45 | Cambuur – Go Ahead Eagles |
21:00 | AZ Alkmaar – PSV Eindhoven |
12:15 | NEC – Willem II |
14:30 | Sparta Rotterdam – Fortuna Sittard |
14:30 | Groningen – Heerenveen |
16:45 | RKC Waalwijk – Vitesse Arnhem |
Transmisje w Polsat Sport.
Portugalia | Primeira Liga
Terminarz 5. kolejki Primeira Liga:
16:30 | FC Pacos de Ferreira – SC Braga |
18:00 | Santa Clara – Benfica Lizbona |
21:30 | Sporting Lizbona – FC Porto |
16:30 | Moreirense FC – FC Famalicao |
19:00 | Gil Vicente FC – FC Vizela |
19:00 | Boavista Porto – Portimonense |
21:30 | Vitoria Guimaraes – Belenenses SAD |
20:00 | CS Maritimo – FC Arouca |
22:15 | CD Tondela – Estoril Praia |
Transmisje w Eleven Sports.
Szkocja | Scottish Premiership
Terminarz 5. kolejki Scottish Premiership:
13:30 | St. Johnstone – Glasgow Rangers |
16:00 | Celtic Glasgow – Ross County |
16:00 | Dundee FC – Livingston |
16:00 | Motherwell – Aberdeen |
16:00 | St. Mirren – Dundee United |
13:00 | Heart of Midlothian – Hibernian |
Transmisje w Polsat Sport.
UEFA | Liga Mistrzów
Terminarz 1. kolejki Ligi Mistrzów:
18:45 | Young Boys Berno – Manchester United (Grupa F) |
18:45 | Sevilla FC – FC Salzburg (Grupa G) |
21:00 | Dynamo Kijów – Benfica Lizbona (Grupa E) |
21:00 | FC Barcelona – Bayern Monachium (Grupa E) |
21:00 | Villarreal CF – Atalanta BC (Grupa F) |
21:00 | OSC Lille – VfL Wolfsburg (Grupa G) |
21:00 | Malmo FF – Juventus Turyn (Grupa H) |
21:00 | Chelsea FC – FC Zenit (Grupa H) |
18:45 | Besiktas Stambuł – Borussia Dortmund (Grupa C) |
18:45 | Sheriff – FC Shakhtar Donetsk (Grupa D) |
21:00 | Club Brugge – Paris Saint-Germain (Grupa A) |
21:00 | Manchester City – RB Lipsk (Grupa A) |
21:00 | Atletico Madryt – FC Porto (Grupa B) |
21:00 | Liverpool FC – AC Milan (Grupa B) |
21:00 | Sporting Lizbona – AFC Ajax (Grupa C) |
21:00 | Inter Mediolan – Real Madrid CF (Grupa D) |
Transmisje w Polsat Sport Premium i TVP.
UEFA | Liga Europy
Terminarz 1. kolejki Ligi Europy:
16:30 | Spartak Moskwa – Legia Warszawa (Grupa C) |
18:45 | Galatasaray Stambuł – SS Lazio (Grupa E) |
18:45 | Lokomotiv Moskwa – Olympique Marsylia (Grupa E) |
18:45 | Crvena Zvezda – SC Braga (Grupa F) |
18:45 | Midtjylland – PFC Ludogorets 1945 (Grupa F) |
18:45 | Real Betis Sevilla – Celtic FC (Grupa G) |
18:45 | Bayer Leverkusen – Ferencvárosi TC (Grupa G) |
18:45 | Rapid Wiedeń – KRC Genk (Grupa H) |
18:45 | Dynamo Zagrzeb – West Ham United FC (Grupa H) |
21:00 | Brøndby – AC Sparta Praha (Grupa A) |
21:00 | Glasgow Rangers – Olympique Lyon (Grupa A) |
21:00 | AS Monaco – SK Sturm Graz (Grupa B) |
21:00 | PSV Eindhoven – Real Sociedad de Fútbol (Grupa B) |
21:00 | Leicester City – SSC Napoli (Grupa C) |
21:00 | Olympiacos Pireus – Royal Antwerp FC (Grupa D) |
21:00 | Eintracht Frankfurt – Fenerbahçe SK (Grupa D) |
UEFA | Liga Konferencji
Terminarz 1. kolejki Ligi Europy:
16:30 | M. Tel-Aviv – Alashkert FC (Grupa A) |
16:30 | M. Haifa – Feyenoord Rotterdam (Grupa E) |
16:30 | Kairat – Omonoia FC (Grupa H) |
18:45 | HJK – LASK Linz (Grupa A) |
18:45 | Flora – KAA Gent (Grupa B) |
18:45 | Slavia Praga – Union Berlin (Grupa E) |
18:45 | Lincoln Red Imps – PAOK FC (Grupa F) |
18:45 | Slovan Bratysława – F.C. Copenhagen (Grupa F) |
18:45 | Mura – Vitesse Arnhem (Grupa G) |
18:45 | Stade Rennais FC – Tottenham Hotspur (Grupa G) |
18:45 | Qarabag Agdam – FC Basel 1893 (Grupa H) |
21:00 | Anorthosis – FK Partizan (Grupa B) |
21:00 | Bodø/Glimt – FC Zorya Luhansk (Grupa C) |
21:00 | AS Roma – PFC CSKA-Sofia (Grupa C) |
21:00 | Randers – AZ Alkmaar (Grupa D) |
21:00 | FK Jablonec – CFR 1907 Cluj (Grupa D) |
Sporty motorowe
Formuła 1
Runda 14 – GP Włoch
Harmonogram Grand Prix Włoch na torze Monza:
Transmisje w Eleven Sports 1.
Formuła 2
Runda 5 – GP Włoch
Harmonogram Grand Prix Włoch w Formule 2:
Transmisje w Polsat Sport.
Euroformula Open Championship
Runda 6 – Red Bull Ring
W weekend na torze w Austrii odbędzie się szósta runda tegorocznego sezonu Euroformula Open.
Porsche Supercup
Runda 7, 8 – Włochy
Jako seria towarzysząca F1, na torze Monza wystąpi Porsche Supercup. Relację z dwóch wyścigów przeprowadzi Eurosport.
NASCAR
Runda 28 – Richmond Raceway, Virginia
W niedzielę 12 wrześnie odbędzie się drugi wyścig fazy play-off NASCAR. Transmisja w Motowizji.
IndyCar
Runda 14 – Portland
W IndyCar w weekend odbędzie się Grand Prix Portland. Transmisja w Eurosporcie.
WRC | World Rally Championship
Runda 9 – Rajd Grecji
Od 9 do 12 września potrwa Rajd Grecji, dziewiąta runda sezonu 2021 Rajdowych Mistrzostw Świata.
MotoGP
Runda 13 – GP Aragonii
Harmonogram weekendu Grand Prix Aragonii w MotoGP:
Transmisje w Polsat Sport.
Moto2
Runda 13 – GP Aragonii
Harmonogram weekendu Grand Prix Aragonii w Moto2:
Transmisje w Polsat Sport.
Moto3
Runda 13 – GP Aragonii
Harmonogram weekendu Grand Prix Aragonii w Moto3:
Transmisje w Polsat Sport.
BSB | British Superbike
Runda 8 – Silverstone
W brytyjskich mistrzostwach superbike pora na weekend na Silverstone. Zawody potrwają od piątku do niedzieli 10-12 września.
Futbol amerykański
NFL
W nocy z czwartku na piątek czasu polskiego rozpocznie się sezon NFL. W inauguracji Tampa Bay Buccaneers zmierzą się z Dallas Cowboys.
Żużel
Speedway GP
W sobotę 11 wrześnie w Vojens odbędzie się dziewiąte Grand Prix sezonu Speedway GP. Transmisja w Canal+ Sport.
Speedway Ekstraliga
W niedzielę odbędą się rewanżowe mecze półfinałowe w Speedway Ekstralidze:
16:30 | Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno |
19:15 | Motor Lublin – Moje Bermudy Stal Gorzów |
Transmisje w nSport+ i Elevens Sports.
Tenis
US Open
Do niedzieli 12 września potrwa tenisowy US Open. Transmisje w Eurosporcie i Eurosporcie 2.