Sport na weekend 17-19 września 2021, m.in. finał Speedway Ekstraligi, NFL, Tottenham – Chelsea, Juventus – AC Milan, MotoGP San Marino.
Wg dyscyplin: Piłka nożna | Sporty motorowe | Futbol amerykański | Żużel | Golf
Piłka nożna
Polska | Ekstraklasa
Terminarz 8. kolejki Ekstraklasy:
18:00 | Zagłębie Lubin – Bruk-Bet Termalica Nieciecza |
20:30 | Lech Poznań – Wisła Kraków |
12:30 | Wisła Płock – Jagiellonia Białystok |
15:00 | Pogoń Szczecin – Cracovia |
17:30 | Radomiak Radom – Śląsk Wrocław |
20:00 | Lechia Gdańsk – Piast Gliwice |
12:30 | Stal Mielec – Raków Częstochowa |
15:00 | Górnik Zabrze – Warta Poznań |
17:30 | Legia Warszawa – Górnik Łęczna |
Transmisje w Canal+ Sport i TVP.
Polska | 1 Liga
Terminarz 9. kolejki 1 Ligi:
18:00 | GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec |
20:30 | Apklan Resovia Rzeszów – Miedź Legnica |
12:40 | ŁKS Łódź – Podbeskidzie Bielsko-Biała |
20:30 | Korona Kielce – Sandecja Nowy Sącz |
12:40 | GKS Tychy – Widzew Łódź |
15:00 | Odra Opole – Stomil Olsztyn |
18:00 | Puszcza Niepołomice – Chrobry Głogów |
18:00 | Skra Częstochowa – Arka Gdynia |
20:30 | Górnik Polkowice – GKS Katowice |
Transmisje w Polsat Sport.
Anglia | Premier League
Terminarz 5. kolejki Premier League:
21:00 | Newcastle United – Leeds United |
13:30 | Wolverhampton Wanderers – Brentford |
16:00 | Burnley FC – Arsenal Londyn |
16:00 | Liverpool FC – Crystal Palace |
16:00 | Manchester City – Southampton |
16:00 | Norwich City – Watford FC |
18:30 | Aston Villa FC – Everton |
15:00 | Brighton and Hove Albion – Leicester City |
15:00 | West Ham United – Manchester United |
17:30 | Tottenham Londyn – Chelsea FC |
Transmisje w Canal+ Sport.
Niemcy | Bundesliga
W weekend odbędzie się 5. kolejka Bundesligi. Transmisje w viaplay.
Hiszpania | La Liga
Terminarz 5. kolejki La Liga:
21:00 | Celta Vigo – Cadiz CF |
14:00 | Rayo Vallecano – Getafe CF |
16:15 | Atletico Madryt – Athletic Bilbao |
18:30 | Elche CF – Levante UD |
21:00 | Deportivo Alaves – CA Osasuna |
14:00 | RCD Mallorca – Villarreal CF |
16:15 | Real Sociedad San Sebastian – Sevilla FC |
18:30 | Real Betis Sevilla – RCD Espanyol Barcelona |
21:00 | Valencia CF – Real Madryt |
21:00 | FC Barcelona – Granada CF |
Terminarz 6. kolejki La Liga:
19:30 | Getafe CF – Atletico Madryt |
22:00 | Athletic Bilbao – Rayo Vallecano |
22:00 | Levante UD – Celta Vigo |
19:30 | RCD Espanyol Barcelona – Deportivo Alaves |
19:30 | Sevilla FC – Valencia CF |
22:00 | Real Madryt – RCD Mallorca |
22:00 | Villarreal CF – Elche CF |
19:30 | Granada CF – Real Sociedad San Sebastian |
19:30 | CA Osasuna – Real Betis Sevilla |
22:00 | Cadiz CF – FC Barcelona |
Transmisje w Canal+ Sport i Eleven Sports.
Włochy | Serie A
Terminarz 4. kolejki Serie A:
20:45 | Sassuolo – Torino FC |
15:00 | Genoa – Fiorentina |
18:00 | Inter Mediolan – Bologna |
20:45 | Salernitana – Atalanta Bergamo |
12:30 | Empoli – Sampdoria Genua |
15:00 | Venezia – Spezia |
18:00 | Hellas Verona – AS Roma |
18:00 | Lazio Rzym – Cagliari |
20:45 | Juventus Turyn – AC Milan |
20:45 | Udinese Calcio – SSC Napoli |
Terminarz 5. kolejki Serie A:
18:30 | Bologna – Genoa |
20:45 | Atalanta Bergamo – Sassuolo |
20:45 | Fiorentina – Inter Mediolan |
18:30 | Salernitana – Hellas Verona |
18:30 | Spezia – Juventus Turyn |
20:45 | Cagliari – Empoli |
20:45 | AC Milan – Venezia |
18:30 | Sampdoria Genua – SSC Napoli |
18:30 | Torino FC – Lazio Rzym |
20:45 | AS Roma – Udinese Calcio |
Transmisje w Eleven Sports.
Francja | Ligue 1
Terminarz 6. kolejki Ligue 1:
21:00 | RC Strasbourg Alsace – FC Metz |
17:00 | RC Lens – OSC Lille |
21:00 | AS Saint-Etienne – Girondins Bordeaux |
13:00 | OGC Nice – AS Monaco |
15:00 | Angers SCO – FC Nantes |
15:00 | Clermont Foot 63 – Stade Brestois 29 |
15:00 | Stade de Reims – FC Lorient |
15:00 | Troyes AC – Montpellier |
17:00 | Olympique Marsylia – Stade Rennais FC |
20:45 | Paris Saint-Germain – Olympique Lyon |
Terminarz 7. kolejki Ligue 1:
19:00 | OSC Lille – Stade de Reims |
19:00 | AS Monaco – AS Saint-Etienne |
19:00 | Montpellier – Girondins Bordeaux |
19:00 | FC Nantes – Stade Brestois 29 |
19:00 | Stade Rennais FC – Clermont Foot 63 |
21:00 | Angers SCO – Olympique Marsylia |
21:00 | RC Lens – RC Strasbourg Alsace |
21:00 | FC Lorient – OGC Nice |
21:00 | Olympique Lyon – Troyes AC |
21:00 | FC Metz – Paris Saint-Germain |
Transmisje w Eleven Sports i Canal+ Sport.
Holandia | Eredivisie
Terminarz 5. kolejki Eredivisie:
20:00 | Sparta Rotterdam – NEC |
16:30 | Heerenveen – Fortuna Sittard |
18:45 | Willem II – Groningen |
20:00 | Ajax Amsterdam – Cambuur |
21:00 | Utrecht – RKC Waalwijk |
12:15 | Go Ahead Eagles – PEC Zwolle |
14:30 | PSV Eindhoven – Feyenoord Rotterdam |
16:45 | Vitesse Arnhem – Twente |
16:45 | Heracles – AZ Alkmaar |
Terminarz 6. kolejki Eredivisie:
18:45 | Fortuna Sittard – Ajax Amsterdam |
21:00 | RKC Waalwijk – Willem II |
18:45 | Go Ahead Eagles – PSV Eindhoven |
18:45 | NEC – Utrecht |
20:00 | Groningen – Vitesse Arnhem |
21:00 | Feyenoord Rotterdam – Heerenveen |
21:00 | PEC Zwolle – Sparta Rotterdam |
18:45 | Cambuur – Heracles |
21:00 | Twente – AZ Alkmaar |
Transmisje w Polsat Sport.
Portugalia | Primeira Liga
Terminarz 6. kolejki Primeira Liga:
21:15 | Portimonense – Santa Clara |
16:30 | FC Famalicao – CS Maritimo |
19:00 | Belenenses SAD – Gil Vicente FC |
21:30 | FC Arouca – Vitoria Guimaraes |
16:30 | FC Vizela – FC Pacos de Ferreira |
19:00 | FC Porto – Moreirense FC |
21:30 | Estoril Praia – Sporting Lizbona |
20:00 | Benfica Lizbona – Boavista Porto |
22:15 | SC Braga – CD Tondela |
Transmisje w Eleven Sports.
Szkocja | Scottish Premiership
Terminarz 6. kolejki Scottish Premiership:
16:00 | Aberdeen – St. Johnstone |
16:00 | Hibernian – St. Mirren |
16:00 | Ross County – Heart of Midlothian |
13:00 | Dundee United – Dundee FC |
16:00 | Livingston – Celtic Glasgow |
16:00 | Glasgow Rangers – Motherwell |
Transmisje w Polsat Sport.
Sporty motorowe
European Le Mans Series
Runda 5 – Spa-Francorchamps, Belgia
W niedzielę 19 września o godz. 11:00 wystartuje piąty wyścig sezonu ELMS. Transmisje z belgijskiego toru Spa w Canal+ Sport.
DTM | Deutsche Tourenwagen Masters
Runda 6 – Assen, Holandia
W holenderskim Assen odbędzie się kolejna runda DTM. Wyścigi w sobotę i niedzielę 18-19 września o godz. 13:30, transmisje w Eleven Sports.
NASCAR
Runda 29 – Bristol Motor Speedway, Tennessee
Ostatnia runda pierwszej fazy play-off NASCAR odbędzie się w weekend na torze w Tennessee. Start wyścigu w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego o godz. 1:30, transmisja w Motowizji.
IndyCar
Runda 15 – Laguna Seca, Kalifornia
Przedostatnia runda sezonu IndyCar odbędzie się w niedzielę 19 września o godz. 21:00 na kalifornijskim torze Laguna Seca. Transmisja w Eurosporcie.
ERC | European Rally Championship
Runda 5 – Rajd Azorów
55. edycja Rajdu Azorów odbędzie się w weekend 16-18 września. Codzienne programy z podsumowaniem najważniejszych wydarzeń dnia z piątej rundy sezonu 2021 na obu antenach Eurosportu.
WRX | World Rallycross Championship
Runda 4, 5 – WorldRX Rygi
W Mistrzostwach Świata w rallycrossie pora na podwójną rundę na Łotwie.
MotoGP
Runda 14 – Grand Prix San Marino
Harmonogram GP San Marino w MotoGP:
Transmisje w Polsat Sport.
Moto2
Runda 14 – Grand Prix San Marino
Harmonogram GP San Marino w Moto2:
Transmisje w Polsat Sport.
Moto3
Runda 14 – Grand Prix San Marino
Harmonogram GP San Marino w Moto3:
Transmisje w Polsat Sport.
MotoE
Runda 14 – Grand Prix San Marino
Weekend MotoGP w San Marino obejmie także zmagania w elektrycznej serii MotoE. Transmisje w Polsat Sport.
EWC | Endurance World Championship
Runda 3 – Paul Ricard, Francja
Zawody Bol d’Or na torze na południu Francji zakończą europejską część kalendarza EWC 2021. Start 24-godzinnego wyścigu został zaplanowany na godz. 15:00 w sobotę 18 września. Meta równo dobę później. Transmisja na obu antenach Eurosportu.
Futbol amerykański
NFL
W NFL pora na drugi tydzień zmagań, który zakończy starcie Green Bay Packers – Detroit Lions.
Żużel
Speedway Ekstraliga
W Speedway Ekstralidze pora na pierwsze mecze o mistrzostwo i trzecie miejsce w sezonie 2021:
16:30 | Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów |
19:15 | Motor Lublin – Betard Sparta Wrocław |
Transmisje w nSport+ i Eleven Sports.
Golf
Ryder Cup
We wtorek 21 września rozpocznie się Ryder Cup 2020. Rywalizacja pomiędzy najlepszymi golfistami z USA i Europy potrwa do niedzieli 26 września na polu Whistling Straits w Wisconsin.