Opis wydarzeń sportowych zaplanowanych na weekend 4-6 marca 2022, m.in. derby Manchesteru, Napoli – Milan, Lech – Raków i NBA.
Wg dyscyplin: Piłka nożna | Koszykówka | Sporty motorowe | Hokej | Snooker
Piłka nożna
Polska | Ekstraklasa
Terminarz 24. kolejki Ekstraklasy:
18:00 | Stal Mielec – Jagiellonia Białystok |
20:30 | Pogoń Szczecin – Radomiak Radom |
15:00 | Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Warta Poznań |
17:30 | Zagłębie Lubin – Piast Gliwice |
20:00 | Lechia Gdańsk – Wisła Kraków |
12:30 | Wisła Płock – Górnik Łęczna |
15:00 | Górnik Zabrze – Cracovia |
17:30 | Lech Poznań – Raków Częstochowa |
19:00 | Legia Warszawa – Śląsk Wrocław |
Transmisje w Canal+ Sport i TVP.
Polska | 1 Liga
Terminarz 22. kolejki 1 Ligi:
18:00 | Stomil Olsztyn – Widzew Łódź |
20:30 | Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice |
12:40 | ŁKS Łódź – Korona Kielce |
18:00 | Resovia – GKS Jastrzębie |
20:30 | Sandecja Nowy Sącz – GKS Tychy |
12:40 | Miedź Legnica – Puszcza Niepołomice |
15:00 | Arka Gdynia – Górnik Polkowice |
18:00 | Chrobry Głogów – Odra Opole |
18:00 | Skra Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała |
Transmisje w Polsat Sport.
Anglia | Premier League
Terminarz 28. kolejki Premier League:
13:30 | Leicester City – Leeds United |
16:00 | Aston Villa FC – Southampton FC |
16:00 | Burnley FC – Chelsea FC |
16:00 | Newcastle United – Brighton and Hove Albion |
16:00 | Norwich City – Brentford FC |
16:00 | Wolverhampton Wanderers – Crystal Palace |
18:30 | Liverpool FC – West Ham United |
15:00 | Watford FC – Arsenal Londyn |
17:30 | Manchester City – Manchester United |
21:00 | Tottenham Londyn – Everton |
20:30 | Norwich City – Chelsea FC |
20:30 | Southampton FC – Newcastle United |
20:30 | Wolverhampton Wanderers – Watford FC |
20:45 | Leeds United – Aston Villa FC |
Transmisje w Canal+ Sport.
Niemcy | Bundesliga
Terminarz 25. kolejki Bundesligi:
20:30 | Arminia Bielefeld – FC Augsburg |
15:30 | Bayern Monachium – Bayer Leverkusen |
15:30 | RB Lipsk – SC Freiburg |
15:30 | VfL Wolfsburg – Union Berlin |
15:30 | Hertha Berlin – Eintracht Frankfurt |
15:30 | VfL Bochum – SpVgg Greuther Fürth |
18:30 | VfB Stuttgart – Borussia Monchengladbach |
15:30 | FSV Mainz – Borussia Dortmund |
17:30 | FC Koln – TSG 1899 Hoffenheim |
Transmisje w viaplay.
Hiszpania | La Liga
Terminarz 27. kolejki La Liga:
21:00 | Deportivo Alaves – Sevilla FC |
14:00 | Osasuna Pampeluna – Villarreal CF |
16:15 | Espanyol Barcelona – Getafe CF |
18:30 | Valencia CF – Granada CF |
21:00 | Real Madryt – Real Sociedad San Sebastian |
14:00 | Cadiz CF – Rayo Vallecano |
16:15 | Elche CF – FC Barcelona |
18:30 | Celta Vigo – RCD Mallorca |
21:00 | Real Betis Sevilla – Atletico Madryt |
21:00 | Athletic Bilbao – Levante UD |
Transmisje w Canal+ Sport i Eleven Sports.
Włochy | Serie A
Terminarz 28. kolejki Serie A:
20:45 | Inter Mediolan – US Salernitana 1919 |
15:00 | Udinese Calcio – Sampdoria Genua |
18:00 | AS Roma – Atalanta Bergamo |
20:45 | Cagliari Calcio – Lazio Rzym |
12:30 | Genoa CFC – Empoli FC |
15:00 | Bologna FC 1909 – Torino FC |
15:00 | ACF Fiorentina – Hellas Verona |
15:00 | Venezia FC – US Sassuolo Calcio |
18:00 | Juventus Turyn – Spezia Calcio |
20:45 | SSC Napoli – AC Milan |
Transmisje w Eleven Sports.
Francja | Ligue 1
Terminarz 27. kolejki Ligue 1:
21:00 | FC Lorient – Olympique Lyon |
17:00 | RC Lens – Stade Brestois 29 |
21:00 | OGC Nice – Paris Saint-Germain |
13:00 | AS Saint-Etienne – FC Metz |
15:00 | Girondins Bordeaux – Troyes AC |
15:00 | FC Nantes – Montpellier |
15:00 | Stade de Reims – RC Strasbourg Alsace |
15:00 | Stade Rennais FC – Angers SCO |
17:05 | OSC Lille – Clermont Foot 63 |
20:45 | Olympique Marsylia – AS Monaco |
Transmisje w Canal+ Sport i Eleven Sports.
Holandia | Eredivisie
Terminarz 25. kolejki Eredivisie:
20:00 | Vitesse Arnhem – Sparta Rotterdam |
16:30 | Willem II – SC Heerenveen |
18:45 | Go Ahead Eagles – FC Utrecht |
21:00 | Feyenoord Rotterdam – FC Groningen |
12:15 | PSV Eindhoven – Heracles Almelo |
14:30 | FC Twente – SC Cambuur |
16:45 | Ajax Amsterdam – RKC Waalwijk |
16:45 | N.E.C. Nijmegen – AZ Alkmaar |
20:00 | Fortuna Sittard – PEC Zwolle |
Transmisje w Polsat Sport.
Portugalia | Primeira Liga
Terminarz 25. kolejki Primeira Liga:
21:15 | Gil Vicente FC – Estoril Praia |
16:30 | Boavista Porto – SC Braga |
19:00 | Portimonense – Benfica Lizbona |
21:30 | Sporting Lizbona – FC Arouca |
16:30 | Moreirense FC – CS Maritimo |
19:00 | FC Pacos de Ferreira – FC Porto |
20:30 | Santa Clara – FC Vizela |
21:30 | Vitoria Guimaraes – FC Famalicao |
21:15 | CD Tondela – Belenenses SAD |
Transmisje w Eleven Sports.
Szkocja | Scottish Premiership
Terminarz 30. kolejki Scottish Premiership:
16:00 | Dundee United – Heart of Midlothian |
16:00 | Hibernian – St. Johnstone |
16:00 | Motherwell – Dundee FC |
16:00 | Glasgow Rangers – Aberdeen |
16:00 | Ross County – St. Mirren |
13:00 | Livingston – Celtic Glasgow |
20:45 | Dundee FC – St. Mirren |
Transmisje w Polsat Sport.
UEFA | Liga Mistrzów
We wtorek i środę 8-9 marca odbędą się rewanżowe mecze w pierwszych czterech parach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Transmisje w Polsat Sport Premium i TVP.
UEFA | Liga Europy
W Lidze Europy pora na 1/8 finału. Pierwsze mecze odbędą się w środę i czwartek 9-10 marca. Transmisje w viaplay.
UEFA | Liga Konferencji
1/8 finału także w Lidze Konferencji. Transmisje z pierwszych meczów tej fazy w czwartek 10 marca w viaplay.
Koszykówka
NBA
Na najbliższy tydzień w NBA zostały zaplanowane mecze:
1:00 | Detroit Pistons – Indiana Pacers |
1:00 | Philadelphia 76ers – Cleveland Cavaliers |
1:00 | Washington Wizards – Atlanta Hawks |
1:30 | Toronto Raptors – Orlando Magic |
1:30 | Chicago Bulls – Milwaukee Bucks |
2:00 | New Orleans Pelicans – Utah Jazz |
2:00 | Oklahoma City Thunder – Minnesota Timberwolves |
3:00 | Denver Nuggets – Houston Rockets |
4:00 | Phoenix Suns – New York Knicks |
23:00 | Dallas Mavericks – Sacramento Kings |
1:00 | Charlotte Hornets – San Antonio Spurs |
2:00 | Miami Heat – Philadelphia 76ers |
2:00 | Memphis Grizzlies – Orlando Magic |
2:00 | Minnesota Timberwolves – Portland Trail Blazers |
2:30 | Los Angeles Lakers – Golden State Warriors |
19:00 | Boston Celtics – Brooklyn Nets |
21:30 | Milwaukee Bucks – Phoenix Suns |
0:00 | Washington Wizards – Indiana Pacers |
1:00 | Houston Rockets – Memphis Grizzlies |
1:00 | Oklahoma City Thunder – Utah Jazz |
1:30 | Cleveland Cavaliers – Toronto Raptors |
2:00 | Denver Nuggets – New Orleans Pelicans |
4:00 | Los Angeles Clippers – New York Knicks |
1:00 | Detroit Pistons – Atlanta Hawks |
1:00 | Philadelphia 76ers – Chicago Bulls |
1:30 | Miami Heat – Houston Rockets |
2:00 | Minnesota Timberwolves – Portland Trail Blazers |
2:30 | Dallas Mavericks – Utah Jazz |
2:30 | San Antonio Spurs – Los Angeles Lakers |
3:00 | Denver Nuggets – Golden State Warriors |
4:30 | Sacramento Kings – New York Knicks |
1:00 | Charlotte Hornets – Brooklyn Nets |
1:00 | Indiana Pacers – Cleveland Cavaliers |
1:00 | Orlando Magic – Phoenix Suns |
1:30 | Memphis Grizzlies – New Orleans Pelicans |
2:00 | Oklahoma City Thunder – Milwaukee Bucks |
4:00 | Golden State Warriors – Los Angeles Clippers |
1:00 | Charlotte Hornets – Boston Celtics |
1:00 | Detroit Pistons – Chicago Bulls |
1:30 | Miami Heat – Phoenix Suns |
1:30 | Milwaukee Bucks – Atlanta Hawks |
2:00 | Houston Rockets – Los Angeles Lakers |
2:00 | Minnesota Timberwolves – Oklahoma City Thunder |
2:00 | New Orleans Pelicans – Orlando Magic |
2:30 | Dallas Mavericks – New York Knicks |
2:30 | San Antonio Spurs – Toronto Raptors |
4:00 | Utah Jazz – Portland Trail Blazers |
4:00 | Sacramento Kings – Denver Nuggets |
4:30 | Los Angeles Clippers – Washington Wizards |
1:30 | Philadelphia 76ers – Brooklyn Nets |
4:00 | Denver Nuggets – Golden State Warriors |
Transmisje w Canal+ Sport.
Sporty motorowe
Formuła 1
W czwartek 10 marca na torze w Bahrajnie rozpocznie się ostatnia sesja testowa przed sezonem 2022 Formuły 1.
Formuła 2
Do piątku potrwa pierwsza sesja testowa w Formule 2. Kierowcy przygotowują się do sezonu 2022 na torze w Bahrajnie.
Formuła 3
Wraz z F2 na torze Bahrain International Circuit testują kierowcy Formuły 3. Trzydniowa sesja dobiegnie końca w piątek 4 marca.
NASCAR
Runda 3 – Las Vegas Motor Speedway, Nevada
Trzeci wyścig sezonu 2022 NASCAR odbędzie się na owalu w Nevadzie. Start wyścigu został zaplanowany na godz. 21:30 czasu polskiego w niedzielę 6 marca.
W2RC | World Rally-Raid Championship
Runda 2 – Abu Dhabi Desert Challenge
Od soboty do czwartku 5-10 marca potrwa druga runda sezonu World Rally-Raid Championship, Abu Dhabi Desert Challenge.
MotoGP
Runda 1 – Grand Prix Kataru
W weekend nowy sezon zainaugurje MotoGP. Tradycyjny początek sezonu stanowi Grand Prix Kataru na Lusail International Circuit.
Transmisje w Polsat Sport.
Moto2
Runda 1 – Grand Prix Kataru
Inauguracja w klasie Moto2 przebiegnie wg harmonogramu:
Transmisje w Polsat Sport.
Moto3
Runda 1 – Grand Prix Kataru
Wraz z Moto2, MotoGP będzie towarzyszyć seria Moto3:
Transmisje w Polsat Sport.
Hokej
NHL
Na najbliższy tydzień w NHL zostały zaplanowane mecze:
1:00 | Buffalo Sabres – Minnesota Wild |
1:00 | Tampa Bay Lightning – Detroit Red Wings |
1:00 | New York Rangers – New Jersey Devils |
1:00 | Carolina Hurricanes – Pittsburgh Penguins |
1:00 | Columbus Blue Jackets – Los Angeles Kings |
2:00 | Winnipeg Jets – Dallas Stars |
4:00 | Anaheim Ducks – Vegas Golden Knights |
6:30 | New York Islanders – St. Louis Blues |
21:00 | Philadelphia Flyers – Chicago Blackhawks |
22:00 | Arizona Coyotes – Ottawa Senators |
0:00 | Florida Panthers – Detroit Red Wings |
1:00 | Edmonton Oilers – Montreal Canadiens |
1:00 | Toronto Maple Leafs – Vancouver Canucks |
1:00 | Washington Capitals – Seattle |
1:00 | Columbus Blue Jackets – Boston Bruins |
2:00 | San Jose Sharks – Nashville Predators |
4:00 | Colorado Avalanche – Calgary Flames |
19:00 | Buffalo Sabres – Los Angeles Kings |
19:00 | New Jersey Devils – St. Louis Blues |
22:00 | Minnesota Wild – Dallas Stars |
1:00 | Chicago Blackhawks – Tampa Bay Lightning |
1:00 | Winnipeg Jets – New York Rangers |
1:00 | Carolina Hurricanes – Seattle |
2:00 | Vegas Golden Knights – Ottawa Senators |
2:00 | Anaheim Ducks – San Jose Sharks |
1:00 | Boston Bruins – Los Angeles Kings |
1:00 | Buffalo Sabres – Florida Panthers |
1:00 | Columbus Blue Jackets – Toronto Maple Leafs |
1:30 | New York Islanders – Colorado Avalanche |
3:30 | Calgary Flames – Edmonton Oilers |
1:00 | New Jersey Devils – Colorado Avalanche |
1:00 | Philadelphia Flyers – Vegas Golden Knights |
1:00 | Pittsburgh Penguins – Florida Panthers |
1:30 | Toronto Maple Leafs – Seattle |
1:30 | Detroit Red Wings – Arizona Coyotes |
2:00 | St. Louis Blues – Ottawa Senators |
2:00 | Nashville Predators – Dallas Stars |
2:00 | Minnesota Wild – New York Rangers |
2:00 | Winnipeg Jets – Tampa Bay Lightning |
2:30 | Chicago Blackhawks – Anaheim Ducks |
3:00 | Calgary Flames – Washington Capitals |
2:00 | Edmonton Oilers – Washington Capitals |
4:30 | Vancouver Canucks – Montreal Canadiens |
1:00 | Boston Bruins – Chicago Blackhawks |
1:00 | Buffalo Sabres – Vegas Golden Knights |
1:00 | Toronto Maple Leafs – Arizona Coyotes |
1:00 | Ottawa Senators – Seattle |
1:00 | Detroit Red Wings – Minnesota Wild |
1:00 | Florida Panthers – Philadelphia Flyers |
1:00 | New Jersey Devils – Winnipeg Jets |
1:00 | Carolina Hurricanes – Colorado Avalanche |
1:30 | New York Islanders – Columbus Blue Jackets |
2:00 | St. Louis Blues – New York Rangers |
2:00 | Nashville Predators – Anaheim Ducks |
3:00 | Calgary Flames – Tampa Bay Lightning |
4:30 | Los Angeles Kings – San Jose Sharks |
Transmisje w viaplay.
Snooker
Welsh Open
W niedzielę, finałem do 9 wygranych frame’ów, zakończy się Welsh Open. Relacje z turnieju zalicznaego do Home Nations Series w Eurosporcie i Eurosporcie 2.
Turkish Masters
Dzień po zakończeniu Welsh Open rozpocznie się Turkish Masters, kolejny turniej rankingowy w sezonie. Zawody zostaną rozegrane w Antalyi, a obszerne transmisje na antenach Eurosportu i Eurosportu 2.