Wydarzenia sportowe zaplanowane na weekend 8-10 kwietnia 2022, m.in. Liverpool FC – Manchester City, Grand Prix Australii F1 i NBA.
Wg dyscyplin: Piłka nożna | Koszykówka | Sporty motorowe | Rugby | Hokej | Żużel | Golf
Piłka nożna
Polska | Ekstraklasa
Terminarz 28. kolejki Ekstraklasy:
18:00 | Zagłębie Lubin – Stal Mielec |
20:30 | Pogoń Szczecin – Wisła Płock |
15:00 | Piast Gliwice – Górnik Łęczna |
17:30 | Lech Poznań – Legia Warszawa |
20:00 | Lechia Gdańsk – Bruk-Bet Termalica Nieciecza |
12:30 | Warta Poznań – Cracovia |
15:00 | Wisła Kraków – Górnik Zabrze |
17:30 | Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław |
18:00 | Radomiak Radom – Jagiellonia Białystok |
Transmisje w Canal+ Sport i TVP.
Polska | 1 Liga
Terminarz 27. kolejki 1 Ligi:
18:00 | Resovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała |
20:30 | ŁKS Łódź – Sandecja Nowy Sącz |
12:40 | Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec |
18:00 | Miedź Legnica – Stomil Olsztyn |
12:40 | Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia |
15:00 | Skra Częstochowa – Widzew Łódź |
15:00 | GKS Jastrzębie – Chrobry Głogów |
18:00 | GKS Katowice – Odra Opole |
18:00 | GKS Tychy – Górnik Polkowice |
Transmisje w Polsat Sport.
Anglia | Premier League
Terminarz 32. kolejki Premier League:
21:00 | Newcastle United – Wolverhampton Wanderers |
13:30 | Everton – Manchester United |
16:00 | Arsenal Londyn – Brighton and Hove Albion |
16:00 | Southampton FC – Chelsea FC |
16:00 | Watford FC – Leeds United |
18:30 | Aston Villa FC – Tottenham Londyn |
15:00 | Brentford FC – West Ham United |
15:00 | Leicester City – Crystal Palace |
15:00 | Norwich City – Burnley FC |
17:30 | Manchester City – Liverpool FC |
Transmisje w Canal+ Sport.
Niemcy | Bundesliga
Terminarz 29. kolejki Bundesligi:
20:30 | VfB Stuttgart – Borussia Dortmund |
15:30 | Bayern Monachium – FC Augsburg |
15:30 | VfL Wolfsburg – Arminia Bielefeld |
15:30 | FC Koln – FSV Mainz |
15:30 | SpVgg Greuther Fürth – Borussia Monchengladbach |
18:30 | Hertha Berlin – Union Berlin |
15:30 | VfL Bochum – Bayer Leverkusen |
17:30 | Eintracht Frankfurt – SC Freiburg |
19:30 | RB Lipsk – TSG 1899 Hoffenheim |
Transmisje w viaplay.
Hiszpania | La Liga
Terminarz 31. kolejki La Liga:
21:00 | Sevilla FC – Granada CF |
14:00 | Cadiz CF – Real Betis Sevilla |
16:15 | RCD Mallorca – Atletico Madryt |
18:30 | Villarreal CF – Athletic Bilbao |
21:00 | Real Madryt – Getafe CF |
14:00 | Osasuna Pampeluna – Deportivo Alaves |
16:15 | Espanyol Barcelona – Celta Vigo |
18:30 | Elche CF – Real Sociedad San Sebastian |
21:00 | Levante UD – FC Barcelona |
21:00 | Rayo Vallecano – Valencia CF |
Transmisje w Canal+ Sport i Eleven Sports.
Włochy | Serie A
Terminarz 32. kolejki Serie A:
15:00 | Empoli FC – Spezia Calcio |
18:00 | Inter Mediolan – Hellas Verona |
20:45 | Cagliari Calcio – Juventus Turyn |
12:30 | Genoa CFC – Lazio Rzym |
15:00 | SSC Napoli – ACF Fiorentina |
15:00 | US Sassuolo Calcio – Atalanta Bergamo |
15:00 | Venezia FC – Udinese Calcio |
18:00 | AS Roma – US Salernitana 1919 |
20:45 | Torino FC – AC Milan |
20:45 | Bologna FC 1909 – Sampdoria Genua |
Transmisje w Eleven Sports.
Francja | Ligue 1
Terminarz 31. kolejki Ligue 1:
21:00 | FC Lorient – AS Saint-Etienne |
17:00 | Stade de Reims – Stade Rennais FC |
21:00 | Clermont Foot 63 – Paris Saint-Germain |
13:00 | Girondins Bordeaux – FC Metz |
15:00 | Angers SCO – OSC Lille |
15:00 | Stade Brestois 29 – FC Nantes |
15:00 | AS Monaco – Troyes AC |
17:05 | RC Lens – OGC Nice |
19:00 | RC Strasbourg Alsace – Olympique Lyon |
21:00 | Olympique Marsylia – Montpellier |
Transmisje w Canal+ Sport i Eleven Sports.
Holandia | Eredivisie
Terminarz 29. kolejki Eredivisie:
20:00 | Go Ahead Eagles – Willem II |
18:45 | FC Utrecht – Fortuna Sittard |
20:00 | Ajax Amsterdam – Sparta Rotterdam |
21:00 | N.E.C. Nijmegen – FC Twente |
12:15 | SC Heerenveen – FC Groningen |
14:30 | PSV Eindhoven – RKC Waalwijk |
14:30 | Vitesse Arnhem – SC Cambuur |
16:45 | Heracles Almelo – Feyenoord Rotterdam |
20:00 | PEC Zwolle – AZ Alkmaar |
Transmisje w Polsat Sport.
Portugalia | Primeira Liga
Terminarz 29. kolejki Primeira Liga:
21:15 | Gil Vicente FC – Moreirense FC |
16:30 | FC Pacos de Ferreira – CS Maritimo |
19:00 | Benfica Lizbona – Belenenses SAD |
19:00 | Boavista Porto – FC Arouca |
21:30 | CD Tondela – Sporting Lizbona |
15:30 | Santa Clara – Estoril Praia |
16:30 | Portimonense – FC Famalicao |
19:00 | Vitoria Guimaraes – FC Porto |
21:30 | FC Vizela – SC Braga |
Transmisje w Eleven Sports.
Szkocja | Scottish Premiership
Terminarz 33. kolejki Scottish Premiership:
16:00 | Aberdeen – Ross County |
16:00 | Celtic Glasgow – St. Johnstone |
16:00 | Dundee United – Dundee FC |
16:00 | Heart of Midlothian – Hibernian |
16:00 | Livingston – Motherwell |
13:00 | St. Mirren – Glasgow Rangers |
Transmisje w Polsat Sport.
UEFA | Liga Mistrzów
We wtorek i środę 12-13 kwietnia pora na mecze rewanżowe 1/4 finału Ligi Mistrzów. Transmisje w Polsat Sport Premium i TVP.
UEFA | Liga Europy
Rewanże także w drugim pucharze europejskim, Lidze Europy. Transmisje na żywo ze wszystkich meczów w viaplay.
UEFA | Liga Konferencji
Pary półfinałowe wyłonią się także w Lidze Konferencji. Transmisje z meczów w viaplay.
Koszykówka
NBA
W NBA ostatnie dni sezonu regularnego. Od wtorku 12 kwietnia rozpocznie się faza play-off:
1:00 | Detroit Pistons – Milwaukee Bucks |
1:00 | Washington Wizards – New York Knicks |
1:30 | Brooklyn Nets – Cleveland Cavaliers |
1:30 | Toronto Raptors – Houston Rockets |
2:00 | Miami Heat – Atlanta Hawks |
2:00 | Chicago Bulls – Charlotte Hornets |
2:30 | Dallas Mavericks – Portland Trail Blazers |
3:30 | Utah Jazz – Phoenix Suns |
4:30 | Los Angeles Lakers – Oklahoma City Thunder |
19:00 | Philadelphia 76ers – Indiana Pacers |
0:00 | Memphis Grizzlies – New Orleans Pelicans |
2:30 | San Antonio Spurs – Golden State Warriors |
3:30 | Los Angeles Clippers – Sacramento Kings |
21:30 | Brooklyn Nets – Indiana Pacers |
21:30 | Charlotte Hornets – Washington Wizards |
21:30 | Cleveland Cavaliers – Milwaukee Bucks |
21:30 | Houston Rockets – Atlanta Hawks |
1:00 | Memphis Grizzlies – Boston Celtics |
1:00 | New York Knicks – Toronto Raptors |
1:00 | Orlando Magic – Miami Heat |
1:00 | Philadelphia 76ers – Detroit Pistons |
2:30 | Minnesota Timberwolves – Chicago Bulls |
3:30 | Dallas Mavericks – San Antonio Spurs |
3:30 | Denver Nuggets – Los Angeles Lakers |
3:30 | Los Angeles Clippers – Oklahoma City Thunder |
3:30 | New Orleans Pelicans – Golden State Warriors |
3:30 | Phoenix Suns – Sacramento Kings |
3:30 | Portland Trail Blazers – Utah Jazz |
Transmisje w Canal+ Sport.
Sporty motorowe
Formuła 1
Runda 3 – Grand Prix Australii
Pierwsze GP Australii od 2019 roku przebiegnie wg harmonogramu:
Transmisje w Eleven Sports 1.
Formuła E
Runda 4, 5 – ePrix Rzymu
Dwie kolejne rundy Formuły E odbędą się na ulicznym torze w Rzymie. Wyścigi w sobotę i niedzielę 9-10 kwietnia o godz. 15:00, transmisje w Eurosporcie.
NASCAR
Runda 8 – Martinsville Speedway, Virginia
Owal o długości nieco ponad 0,5 mili będzie areną ósmego wyścigu w tegorocznym sezonie NASCAR. Start o godz. 1:30 w nocy z soboty na niedzielę 9-10 kwietnia, transmisja w Motowizji.
IndyCar
Runda 3 – Grand Prix Long Beach
Trzeci wyścig sezonu IndyCar odbędzie się na torze wyznaczonym na ulicach Long Beach. Start o godz. 20:00 w niedzielę 10 kwietnia, transmisja w viaplay.
MotoGP
Runda 3 – Grand Prix USA
W Motocyklowych Mistrzostwach Świata pora na rywalizację na Circuit Of The Americas:
Transmisje w Polsat Sport.
Moto2
Runda 3 – Grand Prix USA
W Moto2 weekend przebiegnie wg planu:
Transmisje w Polsat Sport.
Moto3
Runda 3 – Grand Prix USA
Harmonogram Moto3 zakłada:
Transmisje w Polsat Sport.
WSBK | World Superbike
Runda 1 – Aragonia
Na torze MotorLand Aragon w weekend zostanie zainaugurowany nowy sezon World Superbike. Harmonogram przewiduje:
Transmisje w Eurosporcie.
Rugby
Rugby Europe Trophy
W sobotę 9 kwietnia o godz. 14:45 reprezentacja Polski w rugby rozegra ostatni mecz w ramach Rugby Europe Trophy w sezonie 2021/22. Przeciwnikiem będzie reprezentacja Litwy. Transmisja na żywo w TVP Sport.
Champions Cup
W europejskim rugby pora na pierwsze mecze 1/8 finału. Weekend w Champions Cup rozpocznie starcie Connacht – Leinster.
Challenge Cup
W Challenge Cup w weekend odbędzie się ostatnia runda grupowa, która ustali skład 1/8 finału.
Hokej
NHL
W NHL sezon regularny dobiega końca. W nadchodzącym tygodniu odbędą się mecze:
1:00 | Tampa Bay Lightning – Boston Bruins |
1:00 | Florida Panthers – Buffalo Sabres |
1:00 | Carolina Hurricanes – New York Islanders |
2:00 | St. Louis Blues – Minnesota Wild |
2:00 | Winnipeg Jets – Colorado Avalanche |
20:00 | Dallas Stars – New Jersey Devils |
21:00 | Pittsburgh Penguins – Washington Capitals |
0:00 | Nashville Predators – Florida Panthers |
1:00 | Seattle – Calgary Flames |
1:00 | Toronto Maple Leafs – Montreal Canadiens |
1:00 | Detroit Red Wings – Columbus Blue Jackets |
1:00 | New York Rangers – Ottawa Senators |
1:30 | Philadelphia Flyers – Anaheim Ducks |
2:00 | St. Louis Blues – New York Islanders |
4:00 | Vancouver Canucks – San Jose Sharks |
4:00 | Vegas Golden Knights – Arizona Coyotes |
4:00 | Edmonton Oilers – Colorado Avalanche |
19:30 | Washington Capitals – Boston Bruins |
22:00 | Pittsburgh Penguins – Nashville Predators |
23:00 | Minnesota Wild – Los Angeles Kings |
23:00 | Tampa Bay Lightning – Buffalo Sabres |
0:00 | Carolina Hurricanes – Anaheim Ducks |
1:00 | Chicago Blackhawks – Dallas Stars |
1:30 | Ottawa Senators – Winnipeg Jets |
1:00 | Montreal Canadiens – Winnipeg Jets |
1:00 | Boston Bruins – St. Louis Blues |
1:00 | Toronto Maple Leafs – Buffalo Sabres |
1:00 | Florida Panthers – Anaheim Ducks |
1:00 | New York Rangers – Carolina Hurricanes |
1:00 | Washington Capitals – Philadelphia Flyers |
1:30 | New York Islanders – Pittsburgh Penguins |
1:30 | Detroit Red Wings – Ottawa Senators |
2:00 | Minnesota Wild – Edmonton Oilers |
2:00 | Nashville Predators – San Jose Sharks |
2:30 | Chicago Blackhawks – Los Angeles Kings |
3:00 | Calgary Flames – Seattle |
3:30 | Dallas Stars – Tampa Bay Lightning |
4:00 | Vancouver Canucks – Vegas Golden Knights |
4:00 | Arizona Coyotes – New Jersey Devils |
1:00 | Philadelphia Flyers – New York Rangers |
1:00 | Columbus Blue Jackets – Montreal Canadiens |
2:30 | Winnipeg Jets – Seattle |
3:30 | Colorado Avalanche – Los Angeles Kings |
1:00 | Boston Bruins – Ottawa Senators |
1:00 | Buffalo Sabres – St. Louis Blues |
1:00 | Toronto Maple Leafs – Washington Capitals |
1:00 | Tampa Bay Lightning – Anaheim Ducks |
1:00 | Pittsburgh Penguins – New York Islanders |
1:00 | Carolina Hurricanes – Detroit Red Wings |
2:00 | Nashville Predators – Edmonton Oilers |
2:00 | Dallas Stars – Minnesota Wild |
2:30 | Chicago Blackhawks – San Jose Sharks |
3:00 | Colorado Avalanche – New Jersey Devils |
3:00 | Calgary Flames – Vegas Golden Knights |
4:00 | Vancouver Canucks – Arizona Coyotes |
Transmisje w viaplay.
Żużel
Speedway Ekstraliga
Pierwsza runda nowego sezonu żużlowej Ekstraligi przebiegnie wg harmonogramu:
18:00 | Eltrox Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno |
20:30 | Moje Bermudy Stal Gorzów – Motor Lublin |
16:00 | ARGED MALESA Ostrów Wlkp. – MrGarden GKM Grudziądz |
19:15 | Betard Sparta Wrocław – Get Well Toruń |
Transmisje w Eleven Sports 1 i nSport+.
Golf
Masters Tournament
W dniach 7-10 kwietnia odbędzie się golfowy Masters. Rywalizacja na legendarnym polu Augusta National wyłoni pierwszego zwycięzcę turnieju wielkoszlemowego w sezonie 2022.