Sportowa zapowiedź weekendu: 7-9 września 2018

Zapowiedź najważniejszych wydarzeń sportowych w ligach i mistrzostwach na weekend 7-9 września 2018.


Wg dyscyplin: Piłka nożna | Sporty motorowe | Futbol amerykański | Rugby | Kolarstwo | Siatkówka | Żużel | Tenis


Piłka nożna

 

UEFA | Liga Narodów

Rusza piłkarska Liga Narodów, nowe rozgrywki UEFA. Reprezentacja Polski rozegra swoje pierwsze spotkanie w piątek 7 września o godz. 20:45, przeciwnikiem będzie reprezentacja Włoch. Transmisja na żywo w TVP 1 i Polsacie Sport.

 

Mecze towarzyskie

We wtorek 11 września na stadionie we Wrocławiu reprezentacja Polski rozegra mecz towarzyski z reprezentacją Irlandii. Początek meczu o godz. 20:45, transmisja w Polsacie Sport i w TVP 1.

 


Sporty motorowe

 

Formula 3 European Championship

Runda 8 – Nurburgring, Niemcy

Ósma runda sezonu Europejskiej F3 to zmagania na torze Nurburgring. Trzy wyścigi tej serii zostały zaplanowane na sobotę 8 września (godz. 10:20) i niedzielę 9 września (godz. 10:20 i 15:50).

 

DTM | Deutsche Tourenwagen Masters

Runda 8 – Nurburgring, Niemcy

Sezon DTM wchodzi w decydującą fazę. Weekend wyścigowy na torze Nurburgring będzie ósmym w sezonie 2018 i rozpocznie się od treningu zaplanowanego na piątek 7 września. W sobotę 8 września odbędzie się sesja treningowa, kwalifikacje i pierwszy wyścig (godz. 13:30). Harmonogram dnia zostanie powtórzony w niedzielę, ze startem wyścigu zaplanowanym ponownie na godz. 13:30.

 

MotoGP

Runda 13 – Misano, Włochy

Rywalizacja w kolejnej rundzie Motocyklowych Mistrzostw Świata odbędzie się na torze Misano we Włoszech, jako GP San Marino. Początek zmagań tradycyjnie w piątek. 7 września odbędą się dwa treningi, następnie na 8 września zostały zaplanowane ostatnie dwie sesje treningowe i kwalifikacje, początek o godz. 14:10. Wyścig tradycyjnie w niedzielę (10 września, godz. 14:00). Transmisje ze wszystkich aktywności na torze na antenie Polsatu Sport Extra.

 

BSB | British Superbike

Runda 9 – Silverstone, Wielka Brytania

W serii Brytyjskich Superbike pora na pierwszy w sezonie weekend obejmujący trzy wyścigi. Na torze Silverstone w piątek 7 września odbędą się dwie sesje treningowe, następnie w sobotę 8 września odbędzie się ostatni trening, kwalifikacje i pierwszy wyścig (godz. 17:15). W niedzielę 9 września odbędą się dwa wyścigi (godz. 14:30 i 17:30), poprzedzone rozgrzewką. Transmisje z wyścigów na antenach Eurosportu.

 


Futbol amerykański

 

NFL

Rusza sezon 2018 w National Football League. Inauguracją będzie pojedynek mistrzów z poprzedniego sezonu Philadelphii Eagles z Atlantą Falcons. Początek meczu w nocy z czwartku na piątek 6-7 września o godz. 2:20. Większość meczów została zaplanowanych na niedzielę 9 września, wśród najciekawiej zapowiadających się należy wymienić New England Patriots – Houston Texans, Minnesota Vikings – San Francisco 49ers, Cleveland Browns – Pittsburgh Steelers, Denver Broncos – Seattle Seahawks oraz Green Bay Packers – Chicago Bears. Zakończeniem pierwszego tygodnia będą pojedynki zaplanowane na poniedziałek 10 września, Detroit Lions – New York Jets i Oakland Raiders – Los Angeles Rams.

 


Rugby

 

Rugby Championship

Trzeci tydzień rozgrywek w nieoficjalnych mistrzostwach w rugby na południowej półkuli przyniesie pojedynki Nowa Zalendia – Argentyna (sobota 8 września, godz. 9:35 czasu polskiego) i Australia – Republika Południowej Afryki (sobota 8 września, godz. 12:00 czasu polskiego).

 


Kolarstwo

 

Vuelta a Espana

W wyścigu dookoła Hiszpanii pora na kolejne etapy. Od piątku do niedzieli 7-9 września na zawodników czekają odcinki górskie. Na poniedziałek 10 września został zaplanowany dzień odpoczynku, po którym kolarze wrócą do rywalizacji na etapie pagórkowatym i płaskich. Codzienne relacje z wyścigu na obu antenach Eurosportu.

 


Siatkówka

 

Mistrzostwa Świata

W dniach 9-30 września we Włoszech i w Bułgarii odbędą się mistrzostwa świata w siatkówce. Pierwszego dnia imprezy odbędą się dwa mecze otwarcia z udziałem obu gospodarzy, pozostałe mecze zostały zaplanowane od 12 września. Tego dnia pierwszy mecz na imprezie rozegra reprezentacja Polski, która o godz. 19:30 zmierzy się z reprezentacją Kuby. Następnego dnia przeciwnikiem Polski będzie Portoryko, początek meczu o godz. 16:00. Transmisje z obu meczów reprezentacji Polski na antenie Polsatu Sport, a obszerne relacje ze wszystkich meczów turnieju na wszystkich sportowych kanałach Polsatu.

 


Żużel

 

Speedway GP

Ósma impreza z cyklu Speedway Grand Prix odbędzie się na stadionie Matije Gubca w Słowenii w sobotę 8 września. Początek zawodów o godz. 19:00. Transmisja w Canal+ od godz. 18:30.

 


Tenis

 

US Open

Do 9 września potrwa US Open, ostatni wielkoszlemowy turniej w 2018 roku. Tego dnia zostanie rozegrany finał gry pojedynczej mężczyzn, wcześniej odbędzie się finał gry pojedynczej kobiet. Transmisje na żywo z turnieju na antenach Eurosportu i Eurosportu 2.