Rajd Dakar 2022, etap 8 z Al Dawadimi do Wadi Ad Dawasir

Na 10 stycznia został zaplanowany najdłuższy etap podczas Dakaru 2022. Na uczestników czekała trasa licząca 830 kilometrów.

Etap z Al Dawadimi do Wadi Ad Dawasir obejmował odcinek specjalny o długości 395 kilometrów.

Wśród motocyklistów etap wygrał Sam Sunderland i po słabszym wczorajszym dniu wrócił na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Zespół Audi odniósł podwójne zwycięstwo w klasie samochodów. Najlepszy czas etapu uzyskał Mattias Ekstrom, drugi był Stephane Peterhansel. Trzeci na metę dojechał Sebastien Loeb, który nieznacznie zmniejszył straty do lidera klasyfikacji generalnej Nassera Al-Attiyaha.

Pierwsze i drugie miejsce na podium etapu w klasie SSV zajęli Marek Goczał i Michał Goczał. W klasyfikacji generalnej Michał Goczał cały czas zajmuje trzecie miejsce, ale strata do lidera Austina Jonesa wynosi niecałe 15 minut: