Dakar 2020: etap 3

Trzeci etap rajdu Dakar 2020 został zaplanowany na wtorek 7 stycznia. Trasa zataczała pętlę na pustyni wokół miasta Neom.

Plan etapu zakładał rywalizację na dystansie 504 km: 77 km trasy dojazdowej i 427 km odcinka specjalnego.

Premierowe zwycięstwo etapowe w Dakarze 2020 w klasie motocykli zanotował zespół Hondy. Najlepszy czas osiągnął Amerykanin Ricky Brabec, który awansował jednocześnie na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

W klasie quadów zwycięstwo na 3. etapie odniósł Giovanni Enrico z prywatnego zespołu Enrico Racing Team. Dzięki triumfowi Chilijczyk umocnił się na trzecim miejscu klasyfikacji generalnej, w której na pierwszych dwóch miejscach niezmiennie pozostają Ignacio Casale i Rafał Sonik.

Rywalizacja w klasie samochodów ponownie została zdominowana przez Mini. Najlepszy czas trzeciego dnia zmagań osiągnął Carlos Sainz, który wyprzedził o 4 minuty i 19 sekund Jakuba Przygońskiego. Hiszpan wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji generalnej samochodów.

W rywalizacji pojazdów SSV trzeci etap wygrał Hiszpan Gerard Farres Guell. Na czoło klasyfikacji generalnej w tej klasie wyszedł Amerykanin Casey Currie. Obaj zawodnicy reprezentują zespół Monster Energy Can-Am.

Zmagania ciężarówek na pętli wokół Neom wygrał Andrey Karginov za kierownicą Kamaza. Rosjanin tym samym wyszedł na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Zmniejszył także stratę do prowadzącego w niej Białorusina Siarhei’a Viazovicha z zespołu MAZ.

 

Zobacz także: