Dakar 2019, etap 2: Pisco – San Juan de Marcona

8 stycznia 2019 odbył się drugi etap Rajdu Dakar 2019. Zawodnicy rywalizowali na trasie o długości 553 kilometrów z Pisco do San Juan de Marcona.

Na całkowitą długość etapu złożyło się 211 km trasy dojazdowej i 342 km odcinka specjalnego.

W klasie motocykli najlepszy czas dnia uzyskał Austriak Matthias Walkner, który dzięki temu wysunął się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Drugi był Ricky Brabec, trzeci Joan Barreda Bort.

Wśród zawodników na quadach drugie zwycięstwo zanotował Nicolas Cavigliasso, umacniając się na pozycji lidera klasyfikacji ogólnej. Drugi na metę dotarł Argentyńczyk Gustavo Gallego, trzeci był Francuz Alexandre Giroud.

Sebastien Loeb wygrał drugi etap w klasie samochodów. Francuski mistrz świata WRC wyprzedził na mecie Hiszpana Naniego Romę i Holendra Bernharda ten Brinke. W klasyfikacji generalnej dużo zmian, na pozycję lidera wyszedł Giniel de Villiers z RPA.

Zmagania w klasie SSV wygrał Chilijczyk Francisco Lopez, przed Brazylijczykiem Reinaldo Varelą. Obu zawodnikom pozwoliło to umocnić się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Trzeci na metę dotarł Sergey Karyakin z Rosji, który dzięki temu awansował na najniższe miejsce podium w klasyfikacji ogólnej.

Rywalizacja wśród ciężarówek została zdominowana przez zespół Kamaz-Master. Załoga dowodzona przez Eduarda Nikolaeva wygrała etap, a załoga z Dmitrym Sotnikovem za kierownicą była trzecia. Drugie miejsce wywalczył zespół Iveco prowadzony przez Gerarda de Rooy’a z Holandii.

 

Zobacz także:

 

Zobacz wszystkie wpisy z cyklu Rajd Dakar