10. etap Rajdu Dakar 2022 z Wadi Ad Dawasir do Bisha

375 kilometrów odcinka specjalnego czekało na uczestników Rajdu Dakar podczas 10. etapu. W sumie zawodnicy pokonali 759 kilometrów trasy.

Pierwszy etap tegorocznego Dakaru w klasie motocykli wygrał Toby Price. Drugi czas dnia zanotował Pablo Quintanilla, a trzeci Adrien van Beveren. Francuz objął tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Duet Audi, Stephane Peterhansel i Carlos Sainz zajęli pierwsze dwa miejsca na podium 10. etapu. Trzeci stopień zajął Orlando Terranova z zespołu BRX. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Nasser Al-Attiyah.

Rokas Baciuska wygrał etap w klasie SSV. Litwin wyprzedził Arona Domżałę i Gerarda Farresa Guella. W czołówce klasyfikacji generalnej bez zmian, prowadzi Austin Jones.

Organizatorzy przygotowali klip, w którym przypominają najlepsze ujęcia samochodów startujących w klasie Dakar Classic w tegorocznej edycji: