Zapowiedź wydarzeń sportowych w ligach i mistrzostwach zaplanowanych na najbliższy weekend 10-12 stycznia 2020.
Wg dyscyplin: Piłka nożna | Koszykówka | Sporty motorowe | Futbol amerykański | Rugby | Hokej
Piłka nożna
Anglia | Premier League
Najciekawszym spotkaniem 22. serii meczów w Anglii będzie starcie Tottenhamu Londyn z Liverpoolem FC. Mecz rozpocznie się w niedzielę 12 stycznia o godz. 18:30.
Pełen terminarz 22. kolejki Premier League:
21:00 | Sheffield United – West Ham United |
13:30 | Crystal Palace – Arsenal Londyn |
16:00 | Chelsea FC – Burnley FC |
16:00 | Everton – Brighton and Hove Albion |
16:00 | Leicester City – Southampton |
16:00 | Manchester United – Norwich City |
16:00 | Wolverhampton Wanderers – Newcastle United |
18:30 | Tottenham Londyn – Liverpool FC |
15:00 | AFC Bournemouth – Watford FC |
17:30 | Aston Villa FC – Manchester City |
Transmisje z meczów Premier League na żywo na sportowych antenach platformy Canal+.
Hiszpania | Superpuchar
Od środy 8 stycznia trwa rywalizacja o Superpuchar Hiszpanii. Zmagania w formie turnieju pomiędzy czterema zespołami zakładają półfinały: Valencia CF – Real Madryt (środa 8 stycznia, godz. 20:00) i FC Barcelona – Atletico Madryt (czwartek 9 stycznia, godz. 20:00). Zwycięzcy zmierzą się w finale zaplanowanym na godz. 20:00 w niedzielę 12 stycznia.
Transmisje na żywo ze wszystkich spotkań na kanałach grupy Eleven.
Włochy | Serie A
We Włoszech pora na 19. serię spotkań. Szczególną uwagę warto zwrócić na pojedynek AS Roma – Juventus Turyn, zaplanowany na niedzielę 12 stycznia, godz. 20:45.
Pełen terminarz 19. kolejki Serie A:
15:00 | Cagliari – AC Milan |
18:00 | Lazio Rzym – SSC Napoli |
20:45 | Inter Mediolan – Atalanta Bergamo |
12:30 | Udinese Calcio – Sassuolo |
15:00 | Fiorentina – Spal |
15:00 | Sampdoria Genua – Brescia |
15:00 | Torino FC – Bologna |
18:00 | Hellas Verona – Genoa |
20:45 | AS Roma – Juventus Turyn |
20:45 | AC Parma – Lecce |
Transmisje na żywo z boisk Serie A w Eleven Sports.
Francja | Ligue 1
Do rywalizacji wracają kluby Ligue 1. Najciekawszym spotkaniem ligi francuskiej będzie zaplanowane na godz. 21:00 w niedzielę 12 stycznia starcie pomiędzy PSG a AS Monaco.
Pełen terminarz 20. kolejki Ligue 1:
20:45 | Stade Rennais FC – Olympique Marsylia |
17:30 | Girondins Bordeaux – Olympique Lyon |
20:00 | Amiens SC – Montpellier |
20:00 | Angers SCO – OGC Nice |
20:00 | FC Metz – RC Strasbourg Alsace |
20:00 | Nimes – Stade de Reims |
20:00 | Toulouse FC – Stade Brestois 29 |
15:00 | AS Saint-Etienne – FC Nantes |
17:00 | Dijon FCO – OSC Lille |
21:00 | Paris Saint-Germain – AS Monaco |
Portugalia | Primeira Liga
Lider ligi portugalskiej, Benfica Lizbona, zmierzy się na własnym boisku z CD Aves w ramach 16. kolejki Primeira Liga. Mecz został zaplanowany na godz. 20:00 w piątek 10 stycznia.
Pełen terminarz 16. kolejki Primeira Liga:
19:00 | Santa Clara – Rio Ave FC |
20:00 | Benfica Lizbona – CD Aves |
22:15 | Moreirense FC – FC Porto |
16:30 | Portimonense – FC Pacos de Ferreira |
19:00 | Boavista Porto – FC Famalicao |
21:30 | Vitoria Setubal – Sporting Lizbona |
16:00 | Gil Vicente FC – Os Belenenses |
18:30 | CS Maritimo – Vitoria Guimaraes |
21:00 | SC Braga – CD Tondela |
Koszykówka
NBA
W NBA pora na kolejny tydzień rywalizacji w ramach sezonu regularnego:
1:00 | Washington Wizards – Atlanta Hawks |
1:15 | New York Knicks – New Orleans Pelicans |
1:30 | Brooklyn Nets – Miami Heat |
2:00 | Chicago Bulls – Indiana Pacers |
2:00 | Memphis Grizzlies – San Antonio Spurs |
3:00 | Phoenix Suns – Orlando Magic |
3:00 | Utah Jazz – Charlotte Hornets |
3:45 | Dallas Mavericks – Los Angeles Lakers |
4:00 | Sacramento Kings – Milwaukee Bucks |
4:30 | Los Angeles Clippers – Golden State Warriors |
23:00 | Houston Rockets – Minnesota Timberwolves |
1:00 | Boston Celtics – New Orleans Pelicans |
1:00 | Detroit Pistons – Chicago Bulls |
2:00 | Oklahoma City Thunder – Los Angeles Lakers |
2:30 | Dallas Mavericks – Philadelphia 76ers |
3:00 | Denver Nuggets – Cleveland Cavaliers |
4:00 | Portland Trail Blazers – Milwaukee Bucks |
21:30 | New York Knicks – Miami Heat |
21:30 | Washington Wizards – Utah Jazz |
0:00 | Brooklyn Nets – Atlanta Hawks |
0:00 | Toronto Raptors – San Antonio Spurs |
0:00 | Memphis Grizzlies – Golden State Warriors |
2:00 | Denver Nuggets – Los Angeles Clippers |
2:00 | Phoenix Suns – Charlotte Hornets |
1:00 | Detroit Pistons – New Orleans Pelicans |
1:00 | Indiana Pacers – Philadelphia 76ers |
1:30 | Boston Celtics – Chicago Bulls |
2:00 | Minnesota Timberwolves – Oklahoma City Thunder |
4:00 | Portland Trail Blazers – Charlotte Hornets |
4:00 | Sacramento Kings – Orlando Magic |
4:30 | Los Angeles Lakers – Cleveland Cavaliers |
1:30 | Atlanta Hawks – Phoenix Suns |
1:30 | Brooklyn Nets – Utah Jazz |
2:00 | Memphis Grizzlies – Houston Rockets |
2:00 | Milwaukee Bucks – New York Knicks |
4:30 | Golden State Warriors – Dallas Mavericks |
4:30 | Los Angeles Clippers – Cleveland Cavaliers |
1:00 | Boston Celtics – Detroit Pistons |
1:00 | Philadelphia 76ers – Brooklyn Nets |
1:30 | Miami Heat – San Antonio Spurs |
2:00 | Chicago Bulls – Washington Wizards |
2:00 | Minnesota Timberwolves – Indiana Pacers |
2:00 | Oklahoma City Thunder – Toronto Raptors |
3:00 | Denver Nuggets – Charlotte Hornets |
3:30 | Houston Rockets – Portland Trail Blazers |
4:00 | Sacramento Kings – Dallas Mavericks |
4:30 | Los Angeles Lakers – Orlando Magic |
1:30 | New York Knicks – Phoenix Suns |
2:00 | Milwaukee Bucks – Boston Celtics |
2:00 | New Orleans Pelicans – Utah Jazz |
4:30 | Golden State Warriors – Denver Nuggets |
4:30 | Los Angeles Clippers – Orlando Magic |
Transmisje z wybranych meczów weekendowych w Canal+ Sport.
Sporty motorowe
Dakar
Na sobotę 11 stycznia został zaplanowany jedyny dzień odpoczynku tegorocznej edycji rajdu Dakar. W pozostałe dni na uczestników czekają pustynne etapy o długościach od 608 do 886 km. Codzienne podsumowania najważniejszych wydarzeń z tras Arabii Saudyjskiej na obu antenach Eurosportu.
Africa Eco Race
Do końca tygodnia rywalizacja w Africa Eco Race będzie się odbywać na pustynnych trasach Maroka. Na niedzielę 12 stycznia został zaplanowany dzień odpoczynku, po którym zawodnicy wyruszą do Mauretanii. Najdłuższy etap o długości 686 km został zaplanowany na sobotę 11 stycznia.
Futbol amerykański
NFL
W sobotę i niedzielę 11-12 stycznia odbędą się mecze drugiej rundy play-off NFL. W fazie Divisional drużyny z najlepszymi bilansami po sezonie regularnym zagrają ze zwycięzcami fazy Wild Card:
22:35 | San Francisco 49ers – Minnesota Vikings |
2:15 | Baltimore Ravens – Tennessee Titans |
21:05 | Kansas City Chiefs – Houston Texans |
0:40 | Green Bay Packers – Seattle Seahawks |
Rugby
Champions Cup
Po przerwie do gry wracają europejskie klubowe rozgrywki w rugby. Od piątku 10 stycznia potrwa 5. kolejka Champions Cup, wg harmonogramu:
20:45 | La Rochelle – Sale Sharks (Grupa 2) |
19:45 | Bath Rugby – Harlequins (Grupa 3) |
13:00 | Ospreys – Saracens (Grupa 4) |
14:00 | ASM Clermont Auvergne – Ulster Rugby (Grupa 3) |
15:15 | Glasgow Warriors – Exeter Chiefs (Grupa 2) |
15:15 | Connacht Rugby – Toulouse (Grupa 5) |
17:30 | Gloucester Rugby – Montpellier (Grupa 5) |
13:00 | Leinster Rugby – Olympique Lyon (Grupa 1) |
13:00 | Northampton Saints – Benetton Rugby (Grupa 1) |
16:15 | Racing 92 – Munster Rugby (Grupa 4) |
Challenge Cup
Weekend z europejskim rugby klubowym obejmuje także 5. kolejkę Challenge Cup:
13:45 | Bordeaux-Begles – Edinburgh Rugby (Grupa 3) |
14:30 | Rugby Calvisano – Pau (Grupa 5) |
15:00 | Castres Olympique – Dragons (Grupa 1) |
15:00 | Stade Francais Paris – Zebre Rugby Club (Grupa 4) |
15:00 | Agen – Wasps (Grupa 3) |
15:00 | Worcester Warriors – Enisei-STM (Grupa 1) |
15:00 | Bristol Bears – Brive (Grupa 4) |
17:00 | Bayonne – London Irish (Grupa 2) |
20:00 | Scarlets – RC Toulon (Grupa 2) |
15:15 | Leicester Tigers – Cardiff Blues (Grupa 5) |
Hokej
NHL
Trwa sezon regularny NHL. W najbliższych dniach odbędą się mecze wg poniższego harmonogramu:
1:30 | Detroit Red Wings – Ottawa Senators |
1:30 | Carolina Hurricanes – Arizona Coyotes |
3:00 | Colorado Avalanche – Pittsburgh Penguins |
19:00 | Buffalo Sabres – Vancouver Canucks |
1:00 | Ottawa Senators – Montreal Canadiens |
1:00 | New York Islanders – Boston Bruins |
1:00 | Philadelphia Flyers – Tampa Bay Lightning |
1:00 | Washington Capitals – New Jersey Devils |
1:00 | Carolina Hurricanes – Los Angeles Kings |
2:00 | St. Louis Blues – New York Rangers |
2:30 | Chicago Blackhawks – Anaheim Ducks |
4:00 | Vegas Golden Knights – Columbus Blue Jackets |
4:00 | Calgary Flames – Edmonton Oilers |
4:30 | San Jose Sharks – Dallas Stars |
20:00 | Winnipeg Jets – Nashville Predators |
22:00 | Minnesota Wild – Vancouver Canucks |
23:00 | Detroit Red Wings – Buffalo Sabres |
0:00 | Arizona Coyotes – Pittsburgh Penguins |
1:00 | Florida Panthers – Toronto Maple Leafs |
1:00 | New Jersey Devils – Tampa Bay Lightning |
1:00 | Montreal Canadiens – Calgary Flames |
1:00 | New York Rangers – New York Islanders |
1:00 | Philadelphia Flyers – Boston Bruins |
1:00 | Washington Capitals – Carolina Hurricanes |
2:00 | St. Louis Blues – Anaheim Ducks |
1:00 | Buffalo Sabres – Vegas Golden Knights |
1:00 | Toronto Maple Leafs – New Jersey Devils |
1:00 | Tampa Bay Lightning – Los Angeles Kings |
1:00 | New York Islanders – Detroit Red Wings |
1:00 | Pittsburgh Penguins – Minnesota Wild |
1:00 | Columbus Blue Jackets – Boston Bruins |
1:30 | Ottawa Senators – Chicago Blackhawks |
2:00 | Winnipeg Jets – Vancouver Canucks |
3:00 | Colorado Avalanche – Dallas Stars |
3:00 | Edmonton Oilers – Nashville Predators |
3:00 | Arizona Coyotes – San Jose Sharks |
1:30 | Montreal Canadiens – Chicago Blackhawks |
2:00 | St. Louis Blues – Philadelphia Flyers |
1:00 | Boston Bruins – Pittsburgh Penguins |
1:00 | Toronto Maple Leafs – Calgary Flames |
1:00 | Florida Panthers – Los Angeles Kings |
1:00 | New York Islanders – New York Rangers |
1:00 | Philadelphia Flyers – Montreal Canadiens |
1:00 | Washington Capitals – New Jersey Devils |
1:00 | Columbus Blue Jackets – Carolina Hurricanes |
1:30 | Ottawa Senators – Vegas Golden Knights |
2:00 | Nashville Predators – Anaheim Ducks |
2:00 | Minnesota Wild – Tampa Bay Lightning |
2:30 | Dallas Stars – Buffalo Sabres |
3:00 | Colorado Avalanche – San Jose Sharks |
4:00 | Vancouver Canucks – Arizona Coyotes |
Transmisje z wybranych meczów zaplanowanych na weekend w TVP Sport.