Puchar Sześciu Narodów 2021: tydzień 3

Włochy – Irlandia, Walia – Anglia i Francja – Szkocja to zestaw par zaplanowanych na trzeci tydzień rozgrywek Six Nations Championship 2021.

Pierwszy mecz weekendu odbył się na Stadio Olimpico. W sobotę 27 lutego o godz. 15:15 Włosi podejmowali Irlandię. Faworytem była reprezentacja Zielonej Wyspy i szybko wywiązała się z tej roli, jeszcze przed przerwą zdobywając trzy przyłożenia. W końcówce pierwszych 40 minut przyłożeniem odpowiedziała także reprezentacja Włoch. Irlandia szybko odpowiedziała w drugiej połowie kolejnym przyłożeniem, które zapewniło drużynie punkt bonusowy do tabeli. Ostatecznie Irlandia pokonała Włochy aż 48:10, a zawodnikiem meczu został wybrany rwacz Irlandii, Tadhg Beirne:

Zobacz wszystkie wpisy z cyklu Puchar Sześciu Narodów

Tego samego dnia o godz. 17:45 rozpoczął się drugi mecz. Na Principality Stadium zmierzyły się Walia z Anglią, w kolejnej odsłonie rugbowego klasyku. Walia do tej pory wygrała oba spotkania, Anglia przegrała na otwarcie rywalizacji ze Szkocją i chcąc podtrzymać nadzieje na końcowy triumf, musiała wygrać. Jednak to Walia wyszła na prowadzenie po sprytnie i szybko rozegranym rzucie wolnym. Chwilę później Walia zdobyła drugie przyłożenie, po szybkiej akcji, w której piłka szczęśliwie odbiła się od nóg rywali do przodu, umożliwiając przyłożenie Liamowi Williamsowi. Walii po raz kolejny w tej edycji Pucharu Sześciu Narodów dopisało szczęście: w pierwszych dwóch spotkaniach rywale kończyli mecz w osłabieniu, po czerwonych kartkach swoich graczy. Mecz cały czas był zacięty, jednak Walia nieprzerwanie prowadziła. W końcówce udało im się zdobyć czwarte przyłożenie, które dodało im jeden punkt do tabeli. Graczem meczu został wybrany Taulupe Faletau, numer 8 reprezentacji Walii:

Zwycięstwo oznacza także, że Walia w tym roku wygrała Potrójną Koronę, pokonując Szkocję, Irlandię i Anglię.

Na niedzielę 28 lutego był zaplanowany ostatni mecz kolejki, Francja – Szkocja. Spotkanie na Stade de France zostało odwołane ze względu na przypadki koronawirusa w reprezentacji Trójkolorowych. Nowa data meczu nie została jeszcze podana.